XXVI niedziela zwykła 26.09.2021

Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu Józefa Chojnackiego z ul. Bluszczowej i Stanisławę Szewczyk z ul. Połabskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Zapraszamy w najbliższy wtorek o 18 na Mszę św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Stefana Wyszyńskiego. Eucharystii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi bp Marek Solarczyk. Bardzo prosimy o jak najliczniejsze włączenie się w tę tak bardzo dziś potrzebną modlitwę za Polskę.

2. Zachęcamy do obejrzenia nowego filmu o kard. Stefanie Wyszyńskim pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Mamy zarezerwowaną salę kinową w „Heliosie” na środę 29 września o godz. 19.– zapisy na bilety w zakrystii, cena 12 zł.

3. Dziś o 16 sprzed kościoła farnego wyruszy IX Radomski marsz dla Życia i Rodziny. Niech udział w Marszu całych rodzin będzie pięknym świadectwem naszego stawania po stronie życia i rodziny.

4. Dziś o 19, jak w każdą ostatnią niedziele miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież.

5. W najbliższą sobotę 2 października odbędzie się pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Zapisy w zakrystii – koszt 30 zł. Wyjazd o 8.30 sprzed kościoła.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16. W sobotę nie będzie w naszym kościele rano różańca – Msza św. w intencji KŻR oraz różaniec będą w Wysokim Kole.

7. W piątek zaczyna się październik. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.

8. W następną niedzielę, 3 października, o godz. 15., Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Na Mszy św. odbędzie się też poświęcenie różańców.

9. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o 10, będziemy się modlić za naszego p. organistę Franciszka Siwego z racji imienin.

10. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie wystawa obrazów (głównie ikon) znanego radomskiego artysty ks. Stanisława Drąga

11. We wtorek 5 października o 19. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Młodzież, która chce przystąpić do bierzmowania w naszej parafii, a jeszcze nie złożyła deklaracji, prosimy, by zrobić to jak najszybciej.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Za tydzień taca na „Caritas” diecezji radomskiej.