XXVI niedziela zwykła 27.09.2020

Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu Stanisława Sowiźrała z ul. Matejki, Wiesława Rychlickiego z ul. Idalińskiej, Zofię Kamińską z ul. Starachowickiej, Mariannę Wójcik z ul. Janiszpolskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które przez cały październik odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.

2. Dziś o 19, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na prowadzoną przez młodzież Adorację Najśw. Sakramentu.

3. Zapraszamy do udziału w organizowanym przez Akcję Katolicką X Tygodniu Społecznym pt. „Aktualność przesłania Prymasa Tysiąclecia w warunkach demokratycznego państwa”. Inauguracja Tygodnia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego odbędzie się dziś o godz. 18.00, w radomskiej katedrze. Po Mszy św. spotkanie z Anną Rastawicką, jedną z najbliższych świeckich współpracowników prymasa Wyszyńskiego. Od poniedziałku do piątku spotkania w dużej sali audiowizualnej w dolnym kościele księży filipinów przy ul. Grzybowskiej 22.  Wśród wykładowców i uczestników dyskusji będą znani naukowcy (m.in. profesorowie Andrzej Zybertowicz, Paweł Skibiński, Jan Żaryn), parlamentarzyści (Marek Biernacki, Krzysztof Bosak, Zbigniew Girzyński) i publicyści (Franciszek Kucharczak, Michał Karnowski, Grzegorz Górny. W piątek na zakończenie Tygodnia Społecznego będzie wystawiony spektakl teatralny  pt. „Prymas”, przygotowany przez młodzież naszej parafii (scenariusz i reżyseria ks. Krzysztof Kołtunowicz, współpraca reżyserska Wojciech Ługowski) Ze szczegółowym programem możemy zapoznać się m.in. na naszej stronie internetowej, w gablocie informacyjnej. Osoby zainteresowane prosimy także o wzięcie ulotki z programem, rozdawanym przez członków Akcji Katolickiej przy wyjściu z kościoła.

4. W poniedziałek zakończy się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej na ul. Skaryszewskiej. Msza św. dziękczynna za wszystkie łaski peregrynacji oraz w intencji rodzin, które nawiedziła Matka Boża w poniedziałek o 18.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o 18 w intencji powołań i wszystkich grup formacyjnych naszej parafii. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16. W sobotę w nie będzie rano różańca po Mszy św., lecz jak co dzień w październiku o 17.30

6. W przyszłą niedzielę przypada dzień imienin naszego pana organisty. Msza św. w intencji p. Franciszka Siwego będzie o 10. Naszą obecnością i modlitwą wyraźmy wdzięczność Panu Franciszkowi za piękną posługę w naszym kościele.

7. Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich mężczyzn w niedzielę, 4 października br., do „Męskiego różańca” w Radomiu. Modlitwa rozpocznie się w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze Mszą św. o godz.15.00, po której zebrani mężczyźni wyjdą procesyjnie na ulicę, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć się Matce Bożej.

8. Wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole w najbliższą sobotę o 8.30 sprzed naszego kościoła. Zapisy z opłatą 30 zł w zakrystii.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę budowlaną. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na pomoc uchodźcom po katastrofie humanitarnej spowodowanej tragicznymi pożarami obozów dla uchodźców na wyspie Lesbos.

10. W „GN” m.in. o pielgrzymce rowerowej Akcji Katolickiej, z udziałem naszych parafian, do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jak zawsze wiele ciekawych treści dla starszych dzieci i młodzieży w „Małym GN”.