XXVII niedziela zwykła 3.10.2021

Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu Tadeusza Skwirę z ul. Skaryszewskiej i Jakuba Maniaka z ul. Białej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Na Mszy św. o 10, będziemy się modlić za naszego p. organistę Franciszka Siwego z racji imienin.

2. Dziś o godz. 15., Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

3. Zapraszamy do obejrzenia wystawy ikon) znanego radomskiego artysty ks. Stanisława Drąga. część z nich można zakupić.

4. We wtorek o 19. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Młodzież, która chce przystąpić do bierzmowania w naszej parafii, a jeszcze nie złożyła deklaracji, prosimy, by zrobiła to przed wtorkowym spotkaniem.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O 18. Msza św. w intencji powołań oraz grup duszpasterskich w naszej parafii.  Po Mszy krótkie organizacyjne spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W sobotę, w godz. od 11 do 13, Akcja Katolicka będzie przeżywać w naszym kościele rejonowy dzień wspólnoty, poświęcony bł. kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Na wydarzenie to zapraszamy nie tylko członków Akcji Katolickiej, ale wszystkich, którym bliska jest postać Błogosławionego Prymasa. Spotkanie rozpocznie się Mszą św., po której konferencję wygłosi ks. dr Jerzy Jastrzębski, specjalizujący się w biografii i nauczaniu prymasa Wyszyńskiego, autor licznych publikacji na ten temat.

7. Na ekrany kin wszedł film Fatima o objawieniach Matki Bożej. Zachęcamy do obejrzenia filmu – zamówiliśmy seans na 12.09. o godz. 19. Zapisy w zakrystii, cena biletu 12 zł.

8. Zapraszamy do uczestnictwa w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej – szczegółowy program wywieszony w gablocie.

9. Bóg zapłać za ofiary na Caritas. dziękuję bardzo także uczestnikom pielgrzymki do Wysokiego Koła za ofiarę 310 zł. Za tydzień, jak słyszeliśmy w Liście Episkopatu, będzie zbiórka przed kościołem na dzieło Nowego Tysiąclecia.

10. W „GN” m.in. o filmie Fatima, na który zapraszamy do kina.