XXVII niedziela zwykła 4.10.2020

Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu Stanisława Dunikowskiego z ul. Matejki, Henryka Mąkosę z ul. Syrokomli i Zygmunta Golonkę z ul. Korczaka (Msza pogrzebowa jutro o 13). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. W przyszłą niedzielę o godz. 15. Msza św. dla dzieci klas trzecich i ich rodziców, którą rozpoczniemy przygotowanie do I Komunii św.

2. W poprzednie dwie niedziele przeżywaliśmy I Komunię św. (20.09.) i rocznicę I Komunii św. dzieci z naszej parafii. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci, Panu Organiście i Panu Kościelnemu, Panu Patrykowi Sankowskiemu a zwłaszcza ks. Krzysztofowi, oraz wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu tych uroczystości w trudnym dzisiejszym czasie za organizacyjne i duchowe przygotowanie do tych wielkich przeżyć. Bóg zapłać rodzicom dzieci za złożone ofiary, które przeznaczamy na pokrycie części kosztów kolejnych witraży (4.800 I Komunia, 1.800 rocznica)

3. Dziś rozpoczyna się w Radomiu Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej diecezji.

4. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Skaryszewskiej, którzy na zakończenie peregrynacji fatimskiej złożyli ofiarę  kwocie 6820 zł – przeznaczymy ją na pokrycie większości kosztów witraża z V tajemnicą bolesną Ukrzyżowania Pana Jezusa. Dziękuję także uczestnikom wczorajszej pielgrzymki do Wysokiego Koła za ofiarę 200 zł na rzecz parafii.

5. Za tydzień zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.