XXVIII niedziela zwykła 15.10.2023

1. Dziś przeżywamy dzień papieski, jutro 45. rocznica wyboru św. Jana Pawła II. Niech to będzie dla nas okazja do wdzięczności Bogu za świętego papieża, przypominania sobie jego nauczania i przekazywania młodemu pokoleniu pamięci o wielkim i świętym Polaku. Przy wyjściu z kościoła coroczna zbiórka na dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień, o 19, apel papieski przygotowany przez naszą młodzież. Już dziś serdecznie zapraszamy.

2. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona naszego pana kościelnego Łukasza Kurpa. Zapraszam na Mszę św. w intencji Solenizanta w środę o godz. 18. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za pełną oddania posługę Pana Łukasza.

3, W czwartek wspomnienie liturgiczne bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Na każdej Mszy św. Błogosławieństwo relikwiami jego umęczonego ciała. Niech będzie to także dzień naszej szczególnej modlitwy za Ojczyznę.

4. Również w czwartek zapraszamy do zwiedzenia bardzo ciekawego Muzeum Historii Radomia. Bilety dla seniorów będą darmowe w ramach dofinansowania przez Gminę Miasta Radomia naszego Klubu Seniora, ale liczba miejsc ograniczona, więc osoby chętne muszą zapisać się w zakrystii. Zbiórka przed Muzeum (Dom Gąski i Esterki w Rynku) 10 minut przed 14.

5. W sobotę na Mszę św. o 17 zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Wiśniowej. Po Mszy i nabożeństwie różańcowym rozpocznie się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej do domów przy tej ulicy.

6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30. We wtorek różaniec w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii, prowadzony przez te dzieci, zaś w czwartek kandydaci do bierzmowania poprowadzą różaniec w ich intencji.

7. Zbliża się listopad i czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Możemy w zakrystii zapisywać imiona naszych bliskich zmarłych do wypominkowej modlitwy za ich dusze.

8. Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Seans w kinie Helios w piątek 20 października o godz. 19. Zapisy w zakrystii. Cena biletu grupowego 15 zł.

9. W dwie najbliższe niedziele, młodzież z naszego Parafialnego Forum Młodzieży zaprasza po Mszach św. o 10. I 12. do kawiarenki w sali konferencyjnej na plebanii.