XXX niedziela zwykła 24.10.2021

1. Już jutro rozpoczniemy Jerycho Rodzin – całodobowe, modlitewne czuwanie w intencji naszych rodzin. O 17.45 nastąpi wprowadzenie kopii cudownego Obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej ze Studzianny i relikwii Zelii i Ludwika Martin. O 18 Msza św. w intencji świętości naszych rodzin, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi rektor WSD w Radomiu, ks. dr Marek Adamczyk. O 21 Apel jasnogórski i adoracja prowadzona przez młodzież (nie będzie w tym miesiącu młodzieżowej adoracji prowadzonej zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca, natomiast bardzo zapraszamy młodzież właśnie jutro o 21). O północy Msza św. z modlitwą rodziców za dzieci. We wtorek o 16.30 Msza św. na zakończenie Jerycha z zawierzeniem naszych rodzin Świętej Rodzinie. Tej Mszy św. przewodniczył będzie ks. dr Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin. Pozostałe godziny wypełnione będą przez adorację Pana Jezusa i modlitwę prowadzoną przez różne wspólnoty i mieszkańców poszczególnych ulic. Szczegółowy program adoracji, na stronie internetowej i w gablocie. Bardzo serdecznie zapraszam do jak najgorliwszego przeżycia tego czasu. Niech to będzie wielka modlitwa całej parafii w intencji rodzin.

2. Akcja Katolicka i parafia św. Stefana w Radomiu zapraszają
28. dnia każdego miesiąca na Mszę św. w intencji Ojczyzny, za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest to czas modlitwy oraz poznawania nauczania Prymasa Tysiąclecia. W najbliższy czwartek, Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Grzegorz Wójcik, asystent Akcji Katolickiej
diecezji radomskiej. Temat kazania: Bł. kard. Stefan Wyszyński – ABC Społecznej Krucjaty Miłości. Zapraszamy 28.10 o godz. 18, do kościoła św. Stefana
(Idalińska 32B), który został zbudowany, jako pomnik Prymasa Tysiąclecia. Zacprośmy też znajomych z innych parafii, którym na sercu leżą sprawy Ojczyzny, którzy chcą bardziej jeszcze poznawać i czcić bł. Prymasa Wyszyńskiego.

3. 7 listopada przeżywać będziemy wizytację kanoniczną naszej parafii, przeprowadzoną przez bp. Marka Solarczyka. Na Mszy św. 10 odbędzie się wprowadzenie relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego. Więcej szczegółow podam za tydzień.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto poświęcenia kościoła. Na Mszy św. o 10 będziemy modlić się za budowniczych naszej świątyni i ofiarodawców. Dla zmarłych, na czele z ks. prał. Stanisławem Makarewiczem, będziemy upraszać łaskę nieba, dla żyjących i ich rodzin błogosławieństwo Boże.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na misje święte. Za tydzień zbierana będzie taca budowlana.

6. Kalendarze funduszu bp. Jana Chrapka (po 10 zł). Młodzież sprzedaje znicze – pieniądze przeznaczone na wyjazdy na wakacyjne rekolekcje oazowe.

7. W „GN” m.in. o Janie Pawle I, który wkrótce zostanie ogłoszony błogosławionym. Szczególnie jednak polecam radomską część. W niej m.in. o zmarłym prze prawie dwoma tygodniami ks. prał. Stanisławie Suwale, wieloletnim proboszczu na Glinicach; o nowych dziesięciu klerykach naszego seminarium. W innym miejscu spróbujcie też znaleźć na zdjęciu ks. Krzysztofa, w roli, w jakiej go jeszcze nie widzieliście. Do Małego „GN” dołączony jest komiks o wkrótce już bł. ks. Janie Masze, niezwykłym kapłanie męczenniku ze Śląska.