Zapraszamy na VII Tydzień Społeczny

plakat VIITSSerdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym przez Akcję Katolicką i Civitas Christiana VII Tygodniu Społecznym pt. „Rodzina wobec współczesnych wyzwań społeczno-kulturowych”. Inauguracja Tygodnia pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Tomasika z udziałem profesora Bogdana Chazana odbędzie się w najbliższą sobotę (27.09.) o godz. 18.30 w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu przy ul. Miłej. W kolejnych dniach, wśród wykładowców i panelistów będą m.in. ks. prof. Paweł Bortkiewicz, dr Tomasz Terlikowski, poseł Jarosław Gowin, ks. dr Marek Dziewiecki, ks. dr Jarosław Wojtkun. A oto szczegółowy program:
Sobota 27.09. g.18.30 Kościół MB Miłosierdzia (ul. ks. A. Staniosa, wjazd od ul. Miłej.
INAUGURACJA: Msza święta – przewodniczenie i homilia: ks. biskup Henryk Tomasik
Gość Specjalny: spotkanie z prof. dr. hab. Bogdanem CHAZANEM

Poniedziałek 29.09. g.11.00 Resursa Obywatelska, ul. Malczewskiego 16
Konferencja pt. „Nasza Przyszłość – Twoja tożsamość” zorganizowana przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej i Radomskie Stowarzyszenie „Inicjatywa”.
Wykłady i dyskusja: ks. dr Sławomir ADAMCZYK, ks. dr Marek DZIEWIECKI, mgr Ryszard FAŁEK, mgr Danuta KUŹMIUK)

Poniedziałek 29.09. g.18.00 Resursa Obywatelska, ul. Malczewskiego 16
ZAGROŻENIA WSPÓŁCZESNEJ RODZINY:
Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz: Gender – kulminacja dewastacji rodziny
Dr Tomasz TERLIKOWSKI: Dzieciofobia jako istotne zagrożenie rodziny i społeczeństwa

Wtorek 30.09. g.9. Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych, ul. 25 czerwca 70
Konferencja pt. „Wychowanie ku wartościom zorganizowana przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.
Wykłady i dyskusja: ks. dr Marek Dziewiecki, ks. mgr Sławomir Kostrzewa, dr hab. Marek Konopczyński, dr hab. Mariusz Jędrzejko.

Wtorek 30.09. g.18.00 Resursa Obywatelska, ul. Malczewskiego 16
PRAWO POLSKIE I EUROPEJSKIE WOBEC WSPÓŁCZESNYCH ZAGROŻEŃ RODZINY
Wykład: ks. dr Jarosław WOJTKUN: Prawo naturalne a prawo stanowione.
Panel parlamentarzystów: prof. dr hab. Józefa Hrynkiewicz (PiS), dr Jarosław Gowin (Polska Razem)