Zmarł Przewodniczący Rady Parafialnej Franciszek Sowa. Msza św. pogrzebowa w środę, 8.08. o godz. 10.

W niedzielę 5 sierpnia o godz. 16 odszedł do Pana Franciszek Sowa, Przewodniczący Rady Parafialnej, jeden z inicjatorów budowy kościoła na Idalinie, budowniczy naszej świątyni, najbliższy współpracownik obu księży proboszczów, człowiek głębokiej wiary, oddany w służbie Panu Bogu i Kościołowi, a także lokalnej społeczności Idalina. Niezwykle prawy, szlachetny a zarazem bardzo skromny cieszył się zasłużonym, powszechnym szacunkiem. Od samego początku aktywnie uczestniczył w budowaniu kościoła i tworzeniu parafii – jemu też zawdzięczamy spisanie i zachowanie dla potomnych tego bardzo ważnego czasu w historii  Idalina.

Śp. Franciszek Sowa urodził się 11 maja 1934 r. w Makowcu – wówczas była to parafia św Jakuba w Skaryszewie. Tam przyjął chrzest i pierwszą Komunię św. 26.08.1956 r. wziął ślub z Julią z domu Sawiczyńską, oboje w małżeństwie przeżyli 62 lata. Bardzo kochał swoją rodzinę – miał troje dzieci, dochował się 5 wnuków, 3 wnuczek oraz troje prawnuków.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Turzyńskiego będzie sprawowana w środę 8.08. o godz. 10. Ciało śp. Franciszka Sowy spocznie na cmentarzu w Skaryszewie, w parafii jego chrztu.