Boże Ciało i Msza św. prymicyjna ks. Gracjana 8.06.2023

Jak co roku, bardzo licznie uczestniczyli nasi parafianie w procesji Bożego Ciała, wyrażając wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, zapraszając Go do naszej codzienności i przyjmując Jego błogosławieństwo. Mijają wieki, tak wiele się wokół nas i w nas zmienia, a wciąż niezmienne pozostaje przeżycie tego dnia, wyśpiewane w starej pieśni:
„Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba,
Pod przymiotami ukryty chleba.
Zagrody nasze widzieć przychodzi
I jak się Jego dzieciom powodzi.
Otocz Go wkoło, rzeszo wybrana, 
Przed twoim Bogiem zginaj kolana!
Pieśń chwały Jego śpiewaj z weselem
On twoim Ojcem, On Przyjacielem!”
W tym roku Mszy św. przed procesją przewodniczył ks. Gracjan Kolendowski. Była to zarazem Msza św. prymicyjna ks. Gracjana, który w minionym roku odbywał w naszej parafii diakońską praktykę duszpasterską. Kazanie wygłosił ks. Krzysztof.
Procesja przeszła do 4 ołtarzy ulicami: Idalińską, Długosza, Janiszpolską, Naruszewicza, Piękną i Kalinową.

Za zdjęcia dziękujemy Darii i Adrianowi Gogaczom