Transmisja dostępna również w serwisie YouTube.

Ks. Marcin Gregiel mianowany prefektem w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu! 23.06.2026

23 czerwca Ks. Biskup Marek Solarczyk wręczył dekrety nominacyjne księżom naszej diecezji, a wśród nich także Księdzu Marcinowi Gregielowi, wikariuszowi naszej parafii. Przez dwa lata niezwykle gorliwej posługi, pełnej żywej wiary, mądrości, życzliwości i uśmiechu, zaskarbił sobie Ks. Marcin serca Parafian, młodszych i starszych, i wszystkim nam będzie Go bardzo brakowało.
Cieszą się natomiast klerycy Wyższego Seminarium Duchownego, dla których - zgodnie z dekretem Ks. Biskupa - ks. Marcin Gregiel będzie prefektem, czyli wychowawcą i członkiem Zarządu WSD. Żal więc na Idalinie, ale też satysfakcja i serdeczne gratulacje dla ks. Marcina z tytułu powierzenia tak odpowiedzialnej i ważnej dla Kościoła w naszej diecezji funkcji. Nie mamy wątpliwości, że bardzo się do niej nadaje, modlimy się by było jak najwięcej pięknych owoców w formowaniu "kapłanów jutra". Daj Boże, by Pan Bóg wezwał za Ks. Marcinem do seminarium także Jego wychowanków z Idalina
Uroczyste podziękowanie i pożegnanie ks. Marcina przeżyjemy w naszej parafii w w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej 15 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 10.00.
(więcej…)

Rekolekcyjno-wypoczynkowy wyjazd małżeństw w Tatry 19-21.06.2026

Tym razem parafialny wyjazd w góry nie dla mlodzieży, nie dla dzieci, a dla małżeństw. Siedemnaście małżeństw wraz z duszpasterzami: ks. proboszczem i ks. rektorem Markiem Adamczykiem, przeżyło piękny czas górskich wędrówek, modlitwy, refleksji nad swoją relacją z Bogiem i małżonkiem. Znakomite, niezapomniane konferencje ks. Marka i bardzo praktyczne drogowskazy dla małżeńskiego życia: wdzięczność, dialog małżeński, przebaczenie. (więcej…)

Odpust w sanktuarium Bł. Stefana Wyszyńskiego. Siódmy miesiąc nowenny: „Cześć dla Matki Najświętszej”. 28.05.2026, godz. 18.00 ZAPRASZAMY

W czwartek 28.05. przeżywać będziemy uroczystość Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i odpust w naszym sanktuarium. Msze św. sprawowane będą o 7, 10 i 18. Na Mszach św. o 7 i 10 kazania odpustowe wygłosi, pochodzący z naszej parafii, ks. Michał Nachyła. Szczególnie serdecznie zapraszamy na główną Mszę św. odpustową o 18, której przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Będzie to zarazem kolejne modlitewne spotkanie w ramach naszej dziwięciomiesięcznej nowenny przed 70. rocznicą Ślubów Jasnogórskich, przeżyte w tym miesiącu pod hasłem: „Cześć dla Matki Najświętszej. Weź w opiekę Naród cały”. Prośby, które zapisujemy na kartkach, będę włączone w modlitwę na koniec nabożeństwa majowego, które jak co dzień będzie o 17.30.

„Młodzież wierna Bogu” – kolejny miesiąc nowenny przed 70. leciem Jasnogórskich Ślubów Narodu. 28.04.2026. ZAPRASZAMY

Serdecznie zapraszamy we wtorek 28.04. na comiesięczną modlitwę w ramach nowenny, przygotowującej do 70. rocznicy Jasnogórskich Ślubów Narodu. Przeżyjemy ją pod hasłem „Młodzież wierna Bogu” i będziemy, jak w każdym miesiącu modlić się za Ojczyznę i o kanonizację bł. Stefana Wtyszyńskiego, ale szczególnie pomodlimy się za polską młodzież, za młodzież z naszych rodzin. Dlatego bardzo gorąco zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o 18. młodzież i wszystkich, którym na sercu leży dobro i przyszłość naszej młodzieży: rodziców, wychowawców, nauczycieli, bacie, dziadków. Szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Jena z intencji koncelebrowanej Mszy św. będzie o pomyślne egzaminy ósmoklasistów oraz błogosławione owoce sakramentu bierzmowania. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Krzysztof Kołtunowicz. Po wspólnej modlitwie pozostaną jeszcze ósmoklasiści i ich rodzice na specjalnej modlitwie zawierzenia Bogu swoich dzieci.

Rekolekcje wielkopostne 26-29.03.2026. ZAPRASZAMY

W czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będzie prowadził ks. prał. Tadeusz Huk, wieloletni ojciec duchowny warszawskiego seminarium duchownego, ceniony duszpasterz, rekolekcjonista, kierownik duchowy. W czwartek, piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o 7, 10 i 18. Jak zwykle w rekolekcje, Msza św. sobotę o 18 nie będzie mszą św. niedzielną. 

W piątek droga krzyżowa ulicami osiedla o godz. 19. (ul. Idalińska, Przejazd, Bliska, Gałczyńskiego, Laskowa, Wiertnicza, Łomżyńska, Kalinowa, Idalińska). Na drogę krzyżową przyjdźmy z krzyżami wiszącymi w naszych domach. Nie będzie w ten piątek osobnej drogi krzyżowej dla dzieci. 

Spowiedź w sobotę w godz. 9-12; 15.30-18.30. Półgodzinna przerwa w spowiedzi o 10 i 17. Będzie wielu spowiedników, nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę palmową czy Wielki Tydzień! 

sobotę na Mszę Św. o 10 zapraszamy przede wszystkim osoby chore, starsze – będzie podczas tej mszy św. udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zachęcamy do wcześniejszego przyjścia, by móc przystąpić przed Mszą św. do spowiedzi. Prośba do rodziny i sąsiadów, by pomóc ludziom chorym, starszym w tej Mszy św. wziąć udział. Wszystkich pozostałych w sobotę zapraszamy szczególnie na Mszę św. o 18, bo będzie to zarazem kolejny dzień naszej comiesięcznej nowenny przed siedemdziesięcioleciem Jasnogórskich Ślubów Narodu i jak każdego 28. dnia miesiąca będziemy modlić się za Ojczyznę i o kanonizację bł. Stefana Wyszyńskiego. Po Mszy św. litania do bł. Stefana i modlitwa w intencjach, które prosimy składać do skrzynki na stoliku z tyłu kościoła.  Rekolekcje zakończymy w Niedzielę Palmową. 

Siostra Pasterka i wsparcie dla chrześcijan w Ziemi Świętej 1.03.2026

Dziś w naszej Rodzinie Parafialnej gościliśmy Siostrę Krzysztofę Kujawską ze Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej. Siostra dzieliła się z nami świadectwem o życiu chrześcijan w Ziemi Świetej, w szczególności w Betlejem. Opowiadała o codziennych trudnościach, z jakimi zmagają się tamtejsze rodziny, o niepewności jutra oraz o wysiłku, jaki podejmują, aby zapewnić byt swoim najbliższym. (więcej…)



Akolitat kleryka Filipa Kobylarczyka 1.03.2026

W niedzielę 1 marca, w kaplicy seminaryjnej, nasz parafianin, kleryk Filip Kobylarczyk, został wraz z dwoma innymi klerykami, ustanowiony przez biskupa Marka Solarczyka akolitą.
Więcej o udzieleniu posług lektoratu i akolitatu klerykom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu możemy przeczytać w zamieszczonym poniżej artykule red. Marty Deki z Radomskiego "Gościa Niedzielnego". Także zamieszczone zdjęcia autorstwa ks. Zbigniewa Niemirskiego i Marty Deki pochodzą z "GN". Więcej zdjęć możemy zobaczyć w galerii "Gościa Niedzielnego".
(więcej…)

„Małżeństwo – sakrament wielki w Kościele”. Nowenna przed 70.leciem Jasnogórskich Ślubów Narodu. Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich 28.02.2026 godz. 18. ZAPRASZAMY

Zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne w ramach nowenny, przygotowującej do 70. rocznicy Jasnogórskich Ślubów Narodu, które odbędzie się w sobotę 28 lutego o godz. 18.00. Przeżyjemy je pod hasłem „Małżeństwo – sakrament wielki w Kościele” i będziemy powtarzać zobowiązanie Jasnogórskich Ślubów: „Matko Chrystusowa i Domie Złoty! Przyrzekamy Ci stać na straży nierozerwalności małżeństwa, bronić godności kobiety, czuwać na progu ogniska domowego, aby przy nim życie Polaków było bezpieczne”.
Na tę comiesięczną modlitwę zapraszamy wszystkich, w szczególności małżonków, których zaprosimy do odnowienia małżeńskich przyrzeczeń. Niech będzie to także okazja do podziękowania Bogu za swoich współmałżonków i modlitwę za nich, także tych, którzy już odeszli z tego świata.  Uroczystości tej przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Krzysztof Bochniak, diecezjalny duszpasterz rodzin. Będzie to już pierwsza Msza św. niedzielna a jak każdego 28. dnia miesiąca jej szczególna intencją będzie modlitwa za Ojczyznę i o kanonizację bł. Stefana Wyszyńskiego. Modlitwa w intencjach osobistych, które możemy składać do skrzynki z tyłu kościoła oraz litania do bł. Stefana Wyszyńskiego będzie o 17.45.