Druga niedziela po Narodzeniu Pańskim 2.01.2022

Pomódlmy się za zmarłe w minionym tygodniu: Wandę Polit z ul. Janiszpolskiej i Teresę Malmon z ul. Rzeszowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów. Kredę i kadzidło będzie można nabyć przed każdą Mszą św. u młodzieży oazowej.
Po Mszy św. o 10 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru.

2. W uroczystość Objawienia Pańskiego przypada też pierwszy czwartek miesiąca. O 10 Msza św. w intencji powołań i wszystkich grup duszpasterskich naszej parafii.

3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.

4. W niedzielę 9 stycznia o godz. 15 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców

5. Przypominamy, że 23 stycznia o godz. 13. TVP Polonia będzie transmitowała Mszę św. z naszego kościoła. Nie będzie więc w tym dniu Mszy św. o 12, druga Msza południowa zacznie się 15 minut wcześniej. Osoby, które miały wyznaczone intencje mszalne na 12, proszę o kontakt w zakrystii.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Taca w uroczystość Trzech Króli zbierana będzie jak zwykle na misje św.

7. Bóg zapłać wszystkim którzy przyjęli nas w ub. tygodniu z wizytą duszpasterską bądź uczestniczyli w spotkaniach kolędowych w kościele. Przypominamy, że odwiedzamy tylko te domy, w których będzie wyraźny znak zaproszenia (np. otwarta furtka, obrazek na drzwiach mieszkań w blokach czy osobiste zaproszenie). Osoby, które ze względu na sytuację epidemiczną mają obawy, prosimy by nie czuły się w żaden sposób zobowiązane do przyjęcia kolędy. Jest też oczywiste, że nie zapraszamy księdza do domów, gdzie ktoś jest w izolacji czy kwarantannie. Podobnie, jak w ubiegłym roku, będą Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic (będą zwykle w czwartki i w soboty). Dla mieszkańców ulicy Rzeszowskiej oraz wszystkich ulic, które odwiedzimy w tym tygodniu Msza św. „kolędowa” będzie w sobotę o 17. Zapraszamy na nią wszystkich mieszkańców danych ulic, w szczególności tych, którzy nie zdecydowali się przeżyć kolędy w domu. Będzie wspólna modlitwa, błogosławieństwo, możliwość wzięcia folderu kolędowego i wody święconej (trzeba przynieść własne naczynie)
Ofiary z tegorocznej kolędy przeznaczamy na budowę ołtarza bocznego, poświęconego Matce Bożej Częstochowskiej i bł. Stefanowi Wyszyńskiemu.
Osoby, w których domach nie będzie wizyty duszpasterskiej mogą ofiary na ten cel złożyć na Mszach św. w intencji mieszkańców swojej ulicy, w kopertach na tacę bądź na rachunek parafialny.

Plan kolędy na najbliższe dni:
Poniedziałek 3.01:
od godz. 9.:
Idalińska (od początku, strona parzysta i nieparzysta)
Jarzębinowa, następnie Idalińska od skrzyżowania z Wiertniczą w kierunku Ku Słońcu i Źródłowej
Wtorek, 4.01.:
od godz. 9.:
Bluszczowa, Śnieżna, Zamknięta
od godz.16.:
Źródłowa
Środa, 5.01.
od godz. 9.:
Janiszpolska, Artezyjska
od godz.16.:
Wodociągowa
Piątek 7.01.
od godz. 10.:
Słowackiego
Sobota, 8.01.
od godz. 9.:
bloki przy ul. Wyścigowej 45, 45a  (kolejność odwiedzanych mieszkań od numerów początkowych)
od godz.11.30.:
bloki przy ul. Wyścigowej 45b, 45c  (kolejność odwiedzanych mieszkań od numerów początkowych)
Poniedziałek, 10.01.:
od godz. 9.:
Piękna
od godz. 15.:
Bliska
Wtorek, 11.01.:
od godz. 9.:
Gałczyńskiego, Brzechwy, następnie Korczaka
od godz. 11.:
Makuszyńskiego
od godz. 15.:
Nałkowskiej

Jeśli nie zostało zaznaczone inaczej, rozpoczynamy od numerów początkowych