Duchowy fitness – kolejne spotkanie w drodze do ŚDM 6.02.2015

Tematem kolejnego spotkania w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie,  był „duchowy fitness” czyli przygotowanie do spowiedzi przez żal za grzechy i mocne postanowienie poprawy. Na początku obejrzeliśmy teledysk zespołu Luxtorpeda do piosenki „Hymn”, w którym występują niepełnosprawni rugbyści. W ich ogromnym zaangażowaniu widać jak wiele może człowiek, gdy nie da się nabrać na pokusę tłumaczenia braku zapału swoimi słabościami. Tak naprawdę silny jest ten, w kim duch jest silniejszy niż ciało. Tej duchowej siły potrzeba nam w procesie nawrócenia, którego istotnym elementem jest żal za grzechy i mocne postanowienie poprawy. Ks. Artur Chruślak, prowadzący spotkanie, mówił, że w szczerym żalu za grzechy nie chodzi o strach przed konsekwencjami czy majestatem Boga, ale o miłość, która została zraniona. Wskazał za Katechizmem Kościoła Katolickiego na żal doskonały jako świadomość faktu, że zlekceważyłem ogromną miłość Boga do mnie. Bóg jednak nigdy nie zniechęca się naszymi słabościami i przebaczaniem, dlatego zawsze czeka na naszą decyzję o powstaniu i rozpoczęciu na nowo, tym razem z Nim. Kto czuł potrzebę mógł skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, a w tym czasie wszyscy mogli adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wyrażając swoją miłość do Niego. Pięknym wyrazem tego było położenie ręki na ołtarzu i wyznanie w ciszy. „Tak, Panie, z Tobą mogę wszystko. Kocham Cię”.