Finały Mistrzostw Polski Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej

Wicemistrzostwo Diecezji w kategorii gimnazjów nie było ostatnim tegorocznym piłkarskim sukcesem naszych ministrantów. Dało ono awans do finałów Mistrzostw Polski, w których spotkały się 34 najlepsze drużyny w kraju (wyłonione z ok. tysiąca). W środę 1 maja nasi zawodnicy pomyślnie przeszli fazę grupową (3 zwycięstwa, dwie porażki), awansując do najlepszej szesnastki, gdzie mecze rozgrywane już były w systemie play-off.

W 1/8 naszej drużynie nie dawano dużych szans, ponieważ przeciwnikiem był jeden z głównych faworytów Mistrzostw: ministranci z Franciszkańskiego Klubu Piłkarskiego Rychwałdzie. Zespół ten od ponad roku nie przegrał żadnego meczu, regularnie trenuje a w fazie grupowej wygrał wszystkie 5 meczów, w tym takimi wynikami, ja 5-0, 9-0. Ambitnie i mądrze grający nasi zawodnicy okazali się jednak przeszkodą zbyt trudną dla faworytów. Po dramatycznym meczu (1-1) jeszcze większe emocje czekały nas w rzutach karnych. Rozstrzygnięcie przyniosła dopiero ósma kolejka: Kacper Krawczyk obronił, Maciek Machnio zdobył bramkę i to nasi cieszyli się awansem do ćwierćfinału. Niestety, piłka jest nieprzewidywalna. W ćwierćfinale ministranci z naszej parafii przegrali z przeciwnikiem teoretycznie znacznie słabszym, niż poprzedni rywal, tracąc decydującą bramkę 20 sekund przed końcem (0-1). Ostatecznie zajęli więc miejsce 5-8, co niewątpliwie jest wielkim sukcesem naszych ministrantów i ich opiekuna ks. Marka Pruszkowskiego. Drużynę tworzyli: Kacper Kostecki (kapitan), Kacper Krawczyk (bramkarz), Maciek Wróbel, Kuba Lis, Maciek Machnio, Maciek Jęczmień (1 mecz) oraz rezerwowi: Maciek Sankowski i Bartek Soból (rez. bramkarz).