I niedziela adwentu 29.11.2020

Pomódlmy się za zmarłego wczoraj Czesława Krzoska z ul. Janiszpolskiej.

1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres adwentu i związane z nim Msze św. o Matce Bożej, zwane roratami. Bardzo gorąco zapraszam dorosłych i młodzież na roraty o 6 rano (tylko w dni powszednie). Msza św. adwentowa dla dzieci o godz. 17. Rano na roratach będą w kościele przygotowane świece dla wszystkich uczestniczących w liturgii, natomiast dzieci o 17 przychodzą ze swoimi lampionami.

2. Dziś zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii z PSP 20 i szkół spoza terenu parafii oraz ich rodziców na Mszę św. o 15.

3. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca dziś o 19 adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez młodzież.

4. Jutro obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Msza Św. w intencji ks. proboszcza z racji imienin o godz. 18.

5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o 18 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za wszystkie wspólnoty, działające w naszej parafii. Po Mszy św. Spotkanie Akcji Katolickiej. Spowiedź pierwszopiątkowa jak zwykle od 16. Prosimy o zgłoszenie chorych, którzy chcieliby, by w pierwszy piątek ich odwiedzić z posługą kapłańską. W sobotę różaniec fatimski po roratach.

6. Na Mszy Św. o 7 poświęcone zostały opłatki na wigilijny stół. Opłatki oraz świece organizowanego co roku przez Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w zakrystii oraz przed kościołem.

7. Zamontowany został kolejny witraż z tajemnicą Zmartwychwstania Pana Jezusa. Jeszcze raz dziękuję ofiarodawcom: rodzicom dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św., p. Cecylii Banaszkiewicz oraz małżeństwu, które prosiło o niepodawanie nazwiska.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace budowlaną. W przyszłą niedziele zbierane będę ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Komunikat na ten temat wywieszony w gablocie.

9. Na stoliku z tyłu kościoła wyłożony jest kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. W „GN” m.in. rozmowa z o. Jackiem Salijem o skandalach w kościele i odchodzeniu młodych. Do gazety dołączony jest bezpłatny kalendarz z wizerunkami świętych. Zachęcamy też do kupna „Misyjnych Dróg”. Jak zawsze wiele interesujących artykułów ze świata misji oraz bardzo ciekawy dodatek dla dzieci – cena 5 zł.