I niedziela adwentu, 3.12.2023

Pomódlmy się za zmarłych w ub. tygodniu Genowefę Bogucką z ul. Białej i Adama Zbigniewa Fajdka z ul. Jagodowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres adwentu. W dni powszednie Msze św. o Matce Bożej, zwane roratami. Na roraty o 6 rano bardzo gorąco zapraszamy nie tylko dorosłych i młodzież, ale także dzieci z rodzicami. Dla dzieci, bezpośrednio po Mszy św. będzie bardzo krótkie spotkanie z tradycyjnym losowaniem figury Matki Bożej, a potem dzieci, podobnie jak młodzież zapraszamy na śniadanie do sali konferencyjnej na plebanii. W tym roku w ofercie śniadaniowej będzie także kakao.

2. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek wyjątkowo Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz za wszystkie wspólnoty, działające w naszej parafii będzie nie o 18, lecz na roratach. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek o 19.

3. W czwartek zapraszamy mieszkańców ul. Sadowej na Mszę św. w ich intencji na zakończenie peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej.

4. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o 6, 10, 17 i 18. Od 12 do 13, w tzw. godzinie łaski, zapraszamy do kościoła na osobistą modlitwę.

5. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to także patronalne święto WSD w Radomiu. W tym dniu stój duchowny przyjmą klerycy z naszej parafii: Filip Kobylarczyk i Michał Zientarski – pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Seminarium zaprasza także w czwartek i piątek o godz. 20. do kaplicy seminaryjnej na akatyst – piękną śpiewaną modlitwę ku czci Bogurodzicy

6. Również w piątek o 18.15. przed figurą Niepokalanej przy kościele ojców bernardynów nastąpi ponowienie aktu zawierzenia Radomia i Diecezji Radomskiej Matce Najświętszej. Następnie o godz. 18.30 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Solarczyka.

7. Wczoraj, na pierwszej Mszy św. adwentowej o godz. 18, poświęcone zostały opłatki na wigilijny stół. Opłatki oraz świece organizowanego co roku przez Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w zakrystii oraz przed kościołem u osób z KŻR.

8. W przyszłą niedziele zbierane będę ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.