I niedziela wielkiego postu 10.03.2019

Pomódlmy się za zmarłego w minionym tygodniu Janusza Marciniaka z ul. Długosza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Dziś rozpoczyna w naszej parafii praktykę duszpasterską alumn IV roku Kamil Mularski. Serdecznie go witamy i życzymy owocnego pobytu w naszej wspólnocie.

1. Bardzo zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz.17.30, dla młodzieży i dorosłych o 18.30. Gorzkie żale z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 17.

2. Dziś o 15 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

3. We wtorek spotkanie dla osób zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej (o 18.30) i do Meksyku (o 19.15).

4. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach zbierane będą ofiary do puszek na misje św.

5. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli z wizytą duszpasterską i prosimy Boga, by Jego błogosławieństwo zostało w Waszych domach. Dziękujemy także za złożone ofiary – w tym roku uzbieraliśmy na potrzeby parafii 120 tys. zł. Kwotę tę w całości przeznaczymy na pokrycie części kosztów wykonanych prac w naszym kościele. Po zakupie ziemi w roku 2017 i blisko półmilionowych wydatkach inwestycyjnych w minionym roku rozliczeniowym mamy obecnie zadłużenie prawie 300 tys. zł, które planujemy spłacić w ciągu 3 najbliższych lat. Szczegółowe sprawozdanie finansowym przedstawię po Mszach Św. o 8.30, 10, 13.15 i 18.

6. Zachęcamy do nabycia „GN” i „Dróg Misyjnych”.