I niedziela Wielkiego Postu 6.03.2022

Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu Mieczysława Małeckiego z ul. Willowej i Mariannę Pasek z ul. Malenickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Dziś o 15 odbędzie się Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców

2. Osoby, które chciałyby przyjąć uchodźców z Ukrainy pod swój, proszę o zgłoszenie się do Księdza Proboszcza. Prosimy także o zgłoszenie się osób, które już goszczą u siebie uchodźców, by pobrały stosowne oświadczenia wraz z klauzulą RODO. Zebranie takich oświadczeń i przekazanie ich odpowiednim służbom sprawi, że osoby te będą mogły skorzystać ze świadczeń, m.in. lekarskich.

3. W najbliższy wtorek, tj. 8 marca o godz. 17.00 na Pl. Konstytucji 3-go
Maja, odbędzie się modlitwa różańcowa w intencji pokoju na Ukrainie,
na którą zapraszają środowiska młodzieżowe naszej diecezji.

4. Dziś po mszy św. o 10, w następne dni do piątku włącznie, po Mszy św. o 18, przeżywamy ogólnopolską nowennę do św. Andrzeja Boboli w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Serdecznie zapraszam do włączenia się w tę modlitwę.

5. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Cud Guadalupe”. Zamówiliśmy seans w kinie „Helios” na 17.03. g.19. Bilety po 12 zł – zapisy w zakrystii.

6 Na dzień 5 czerwca 2022 r. ogłaszam wybory powszechne do Rad Parafialnych: duszpasterskiej i ds. ekonomicznych. Do końca kwietnia 2022 r. proszę o zgłaszanie (w zakrystii lub kancelarii) kandydatur do poszczególnych Rad. Kandydatura musi być poparta co najmniej dziesięcioma podpisami parafian.
Według Statutu, Członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej może być pełnoletni mieszkaniec parafii, bierzmowany, żyjący zgodnie z nauką Kościoła i cieszący się dobrą opinią w środowisku.
Członkiem Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych może być pełnoletni parafianin, bierzmowany, mający stałe zamieszkanie w parafii, odznaczający się roztropnością, wolny od kar kościelnych, żyjący zgodnie z nauką Kościoła, cieszący się dobrą opinią wśród wiernych oraz mający rozeznanie w sprawach gospodarczych. Do rady ds. ekonomicznych nie mogą należeć pracownicy parafii.
Na stronie internetowej i w gablocie zamieszczone są Statuty Rad Parafialnych, uchwalone przez II Synod Diecezji Radomskiej.

8. Za tydzień przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary do puszek na misje św. Również za tydzień przedstawię sprawozdanie finansowe parafii.