II niedziela adwentu 6.12.2020

Pomódlmy się za zmarłego w ub. tygodniu Marka Sępioła z ul. Słowackiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. Dziś o 15 zapraszamy wraz z rodzicami dzieci przygotowujące się do I Komunii z PSP 4 z klas 3a, 3b i 3e, natomiast za tydzień, również o 15, z klas 3c i 3d.

2. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 6, 10, 17 i 18. Od 12 do 13 Godzina Łaski – kościół będzie otwarty, będzie można w ciszy pomodlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

3. W sobotę przypada wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe. Zapraszamy uczestników pielgrzymki do Meksyku na roraty i spotkanie w kościele po roratach.

4. W tym roku naszą Bożonarodzeniową akcją charytatywną chcemy się włączyć w akcję Fundacji Małych Stópek pod hasłem „Paczuszka dla Maluszka”. W przygotowanych przez darczyńców paczkach prosimy o pieluchy (rozmiar 0 lub 1) i inne artykuły kosmetyczne dla niemowląt i małych dzieci. Część paczek zostanie przekazanych dla dzieci będących pod opieką naszego radomskiego Hospicjum Królowej Apostołów. Pozostałe będą wsparciem dla samotnych matek, maluchów uratowanych od aborcji oraz instytucji, które się nimi opiekują.
Przy bocznym ołtarzu jest choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć taką jedną bombkę, przygotować paczkę dla jednego dziecka i przynieść ją do kościoła do 16 grudnia.  Paczki zostaną przekazane do hospicjum i do Fundacji Małych Stópek, która rozdysponuje je potrzebującym.

5. W tym tygodniu zakończyliśmy tegoroczne udzielanie porad w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej. Poradnia działała dzięki wsparciu Gminy Miasta Radomia. Na ręce koordynatora Poradni, p. dr. Krzysztofa Linowskiego, wyrażam wdzięczność osobom pracującym w poradni i cieszę się, że tak wiele osób korzystało z porad specjalistów.

6. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Członkowie KŻR rozprowadzają opłatki i świece organizowanego co roku przez Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.