II niedziela wielkiego postu 17.03.2019

Pomódlmy się za zmarłą w minionym tygodniu Zofię Lalak z ul. Bursztynowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1. We wtorek uroczystość św. Józefa. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych – porządek jak w dni powszednie.

2. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na misje święte.

3. Na stoliku z tyłu wyłożona jest bezpłatna gazeta  „Duchowa Adopcja dziecka Poczętego”, a w niej deklaracja podjęcia dzieła duchowej adopcji wraz z codzienną modlitwą. Osoby, które chcą włączyć się w tę formę obrony życia, prosimy o wypełnienie tej deklaracji i przyniesienie jej do kościoła 25 marca w uroczystość Zwiastowania NMP.

4. W najbliższą niedzielę w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia. Zachęcamy do udziału w tej formie upomnienia się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Zapisy na autobus w zakrystii, do środy włącznie. Koszt 10 zł.

5. Na przyszłoroczną pielgrzymkę do Meksyku zapisało się kilkanaście osób więcej, niż mamy miejsc. Nie chcielibyśmy nikomu odmówić, stąd prośba, by jeśli jeszcze ktoś jest tym wyjazdem zainteresowany, jak najszybciej zgłosił się do zakrystii – może uda się utworzyć drugą grupę.

6. Serdecznie zachęcamy do zakupu albumowego wydania rozważań Męki Pańskiej. W albumie znajdziemy 10 dróg krzyżowych i kazania pasyjne z Gorzkich żali. Są to teksty wygłoszone w ostatnich latach w naszej parafii, głównie w czasie rekolekcji, a wśród autorów są m.in. ks. bp. Piotr Turzyński, ks. Albert Warso, o. Wojciech Ziółek, ks. rektor Jarosław Wojtkun. Bardzo ciekawe rozważania są ilustrowane pięknymi zdjęciami stacji drogi krzyżowej naszego kościoła. Książka na pewno bardzo przydatna nie tylko na czas wielkiego postu, może być też pięknym prezentem. Możemy ją kupić codziennie w zakrystii a ponadto w niedziele wielkiego postu także przy wyjściu z kościoła. Cena 35 zł.

7. W „GN” m.in. kolejne rozważanie wielkopostne o skazaniu Jezusa przez Piłata oraz o męskiej pobożności na przykładzie św. Józefa.