II niedziela zwykła 16.01.2022

Pomódlmy się za zmarłych, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu: Stanisława Kamińskiego z ul. Idalińskiej, Stefanię Bełtowicz z ul. Slowackiego, Henryka Zająca z ul. Malenickiej, Cecylię Piwowarczyk z ul. Pięknej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. We wtorek o godz. 19 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania

2. Przypominamy, że 23 stycznia o godz. 13. TVP Polonia będzie transmitowała Mszę św. z naszego kościoła. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. biskup Marek Solarczyk. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o 12, będzie natomiast dodatkowo Msza św. o 11 (z udzieleniem sakramentu chrztu św.) Zwróćmy uwagę, że transmitowana Msza św. zacznie się o 13, a nie jak zwykle o 13.15.

3. Za tydzień będzie zbiórka po Mszach św. do puszek na diecezjalne media (Radio Plus Radom; Ave. Radomski Gość Niedzielny i Portal Diecezji Radomskiej)

4. Bóg zapłać wszystkim którzy przyjęli nas w ub. tygodniu z wizytą duszpasterską bądź uczestniczyli w spotkaniach kolędowych w kościele. Przypominamy, że odwiedzamy tylko te domy, w których będzie wyraźny znak zaproszenia (np. otwarta furtka, obrazek na drzwiach mieszkań w blokach czy osobiste zaproszenie). Osoby, które ze względu na sytuację epidemiczną mają obawy, prosimy by nie czuły się w żaden sposób zobowiązane do przyjęcia kolędy. Jest też oczywiste, że nie zapraszamy księdza do domów, gdzie ktoś jest w izolacji czy kwarantannie. W intencji mieszkańców ulic, na których będzie kolęda w tym tygodniu, będzie sprawowana Msza św. w sobotę o 17. Zapraszamy na nią wszystkich mieszkańców danych ulic, w szczególności tych, którzy nie zdecydowali się przeżyć kolędy w domu. Będzie wspólna modlitwa, błogosławieństwo, możliwość wzięcia folderu kolędowego i wody święconej (trzeba przynieść własne naczynie)
Ofiary z tegorocznej kolędy przeznaczamy na budowę ołtarza bocznego, poświęconego Matce Bożej Częstochowskiej i bł. Stefanowi Wyszyńskiemu.
Osoby, w których domach nie będzie wizyty duszpasterskiej, mogą ofiary na ten cel złożyć na Mszach św. w intencji mieszkańców swojej ulicy, w kopertach na tacę bądź na rachunek parafialny.

Plan kolędy na najbliższe dni:
Poniedziałek, 17.01.
od godz. 9.:
Matejki (włącznie z Sarnowicza), Willowa
od godz. 16.:
Radomskiego 7
od godz. 17.30.:
Radomskiego 7a

Wtorek, 18.01.
od godz. 9.:
Wiśniowa, Sadowa
od godz. 16.:
Radomskiego 7b
od godz. 17.30
Radomskiego 7c

Środa, 19.01.
od godz. 9.:
Jagodowa, Mazowiecka
od godz. 11..:
Ludowa
od godz. 15.30.:
Kalinowa, Iwaszkiewicza
od godz. 17.00.:
blok Wyścigowa 43F

Czwartek, 20.01.
od godz. 9.:
Przejazd
od godz. 11..:
Łomżyńska
od godz. 16.:
Naruszewicza

Piątek, 21.01.
od godz. 9.:
Wiertnicza, Długosza, Borowa

Sobota, 22.01.
od godz. 9.:
Skrzydlata, Oleńki, Rzeckiego, następnie Błękitna

Poniedziałek, 24.01.
od. godz. 9.:
Kmicica, Malenicka, strona nieparzysta do nr 63, włącznie z ulicą Poziomkową; parzysta do nr 40
od. godz. 15.:
Syrokomli
od. godz. 16.30.:
Bystra

Wtorek, 25.01.
Malenicka, strona nieparzysta od nr 65 do nr 107; parzysta od nr 42 do nr 104
od. godz. 16.:
Tęczowa

Kolejność kolędy od numerów początkowych.
Osoby, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a mają takie życzenie, prosimy, by od dzisiaj do środy 26 stycznia, zgłosiły się po którejkolwiek Mszy św. w celu ustalenia dodatkowego terminu.