III niedziela adwentu 11.12.2022

1. W czwartek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. dr Zbigniew Niemirski, biblista redaktor naczelny radomskiego „Gościa Niedzielnego”. Bardzo zachęcamy do gorliwego w nich uczestnictwa. W czwartek, piątek i w sobotę Msze św. z nauką dla dorosłych o 6, 10 i 18. Będzie też rekolekcyjne spotkanie dla młodzieży w piątek o 19  (kl. VII, VIII, szkoły średnie, studenci; kandydaci do bierzmowania, przychodzą na rekolekcje ze swoimi indeksami do podpisu).
Spowiedź adwentowa w sobotę od 9 do 12 i od 15 do 19.
Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem a także znajdziemy go na naszej parafialnej stronie internetowej.

2. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób chorych, do których pójdziemy z posługą kapłańską w sobotę od godz. 9.

3. W środę o 17.30 zapraszamy seniorów na opłatkowe spotkanie naszego parafialnego Klubu Seniora.

4. Jest jeszcze kilka serduszek z imionami i wiekiem osób, dla których możemy przygotować świąteczną paczkę. W tym roku naszą akcją charytatywną obejmujemy nie tylko dzieci, ale także osoby starsze, zwłaszcza samotne, oraz osoby chore i niepełnosprawne. Paczki należy przynieść do 18 grudnia do zakrystii lub przed ołtarz Jezusa Miłosiernego.

5. Nasi ministranci (lektorzy młodsi) wygrali rejonowe eliminacje mistrzostw ministrantów w piłce halowej i zagrają w finale diecezjalnym. Ministrantom i ich opiekunowi ks. Krzysztofowi składamy serdeczne gratulacje.

6. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej sprzedają świece Caritas i poświęcone opłatki na stół wigilijny. Caritas Diecezji radomskiej przeprowadza także zbiórkę pozostałości ze starych świec Caritas. Może czasami gdzieś zalegają nam w domu takie kawałki zużytych świec – przyniesione do Caritasu będą wykorzystane w taki sposób, że dochód z nich przeznaczony będzie na pomoc dla Ukrainy. Resztki starych świec możemy przynieść bezpośrednio do Caritasu przy ul. Kościelnej lub zostawić w skrzynce przy wejściu do naszego kościoła (w kruchcie).

6. W „GN” polecamy m.in. artykuły o stanie wojennym oraz rozmowę o tym, jak działania kard. Wojtyły w sprawie nadużyć seksualnych wyprzedzały epokę i jak bezzasadne są stawiane w tym względzie zarzuty wobec późniejszego papieża.