III niedziela adwentu 12.12.2021

Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych w minionym tygodniu Janinę Kalińską z ul. Matejki, Tadeusza Piwowarczyka z Janowa i Aleksandrę Wnuk z ul. Starachowickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi znany w Polsce wybitny biblista, rekolekcjonista i kaznodzieja ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak. Bardzo zachęcamy do gorliwego w nich uczestnictwa. Zaprośmy też naszych znajomych. W piątek i w sobotę Msze św. z nauką dla dorosłych o 6, 10 i 18. Będzie też rekolekcyjne spotkanie dla młodzieży w piątek o 19  (kl. VII, VIII, szkoły średnie, studenci; kandydaci do bierzmowania, przychodzą na rekolekcje ze swoimi indeksami do podpisu).
Spowiedź adwentowa w sobotę od 9 do 12 i od 15 do 19.
W czasie rekolekcji Msze Św. adwentowe dla dzieci jak zwykle o 17.
Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem a także znajdziemy go na naszej parafialnej stronie internetowej.

2. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób chorych, do których pójdziemy z posługą kapłańską w sobotę od godz. 9.

3. W tym tygodniu zakończyła działalność specjalistyczna poradnia rodzinna. Była to wspólna inicjatywa naszej parafii i Gminy Miasta Radomia.

4.Dziś obchodzimy także wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Guadalupe. Niezwykły, nie ludzką ręką wykonany wizerunek, przedstawia Maryję w stanie błogosławionym. Jej święto jest dniem szczególnej modlitwy za matki oczekujące dziecka i o poszanowanie życia dzieci nienarodzonych. W tej intencji a także za Ojczyznę będziemy się dziś o 15. modlić przed Najświętszym Sakramentem i obrazem Matki Bożej z Gauadalupe.

5. Na choince przy bocznym ołtarzu umieszczone są serduszka z imionami i wiekiem dzieci z ubogich rodzin, dla których możemy przygotować świąteczną paczkę. Osoby, które podejmą się tego, prosimy o przyniesienie paczki najpóźniej do przyszłej niedzieli i pozostawienie jej przy bocznym ołtarzu.

6. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej sprzedają świece Caritas i poświęcone opłatki na stół wigilijny.