III niedziela adwentu 13.12.2020

Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych w minionym tygodniu Krzysztofa Jakubiaka z ul. Wyścigowej, Barbarę Ziębę z ul. Brzechwy i Janusza Piechowicza z ul. Skaryszewskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. dr Grzegorz Lipiec, wcześniej wieloletni moderator Ruchu-Światło Życie a obecnie ojciec duchowny WSD w Radomiu. Bardzo zachęcamy do gorliwego w nich uczestnictwa. W piątek i w sobotę Msze św. z nauką dla dorosłych o 6, 10 i 18. Będzie też rekolekcyjne spotkanie dla młodzieży (kl. VII, VIII, szkoły średnie, studenci): w piątek o 19 zapraszamy dziewczęta, w sobotę chłopców. (kandydaci do bierzmowania, przychodzą na rekolekcje ze swoimi indeksami do podpisu).
Spowiedź adwentowa przez cały tydzień w czasie każdej Mszy św., w piątek także podczas adoracji od 15 do 17, w sobotę od 6 do 8 i od 16 do 19. Spowiedź dla młodzieży w piątek i w sobotę po spotkaniu rekolekcyjnym.
W czasie rekolekcji Msze Św. adwentowe dla dzieci jak zwykle o 17.
Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem a także znajdziemy go na naszej parafialnej stronie internetowej.

2. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób chorych, do których pójdziemy z posługą kapłańską w sobotę od godz. 9.

3. Na filarze, po prawej stronie wejścia do kościoła, zamontowana została bezdotykowa kropielnica z wodą święconą. Bóg zapłać oazie rodzin za ofiarę 1000 zł na pokrycie połowy ceny tej kropielnicy. Zamówiona jest już druga taka sama kropielnica na filar po lewej stronie. Przy tej okazji bardzo zachęcam do tego, by zwłaszcza w czasie pandemii, gdy nie korzystamy z kropielnic w kościołach, brać wodę święconą z zakrystii i mieć ją w domu. Może warto byłoby wrócić do zapomnianego w wielu domach zwyczaju, że przy drzwiach jest mała kropielnica z wodą święconą, którą żegnamy się wychodząc z domu?

4. Przed kościołem członkowie Domowego Kościoła sprzedają świece Caritas i poświęcone opłatki na stół wigilijny.

5. W Wyższym Seminarium Duchownym organizowane są po świętach Bożego Narodzenia trzydniowe rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich oraz studentów. Chłopców, zainteresowanych przeżyciem takiego czasu pogłębienia swej wiary i duchowego umocnienia, prosimy o bezpośredni kontakt z którymś z księży.