III niedziela wielkanocna 18.04.2021

Pomódlmy się za zmarłych w ub. tygodniu: Sławomira Stachurę z ul. Jackiewiczowej, Juliana Molendę z ul. Jarzębinowej i Mariana Boguckiego z ul. Janiszpolskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Bardzo dziękujemy ks. dr. Jerzemu Jastrzębskiemu za obecność, modlitwę i głoszone kazania, które pomagają nam przygotować się do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

2. Dziś o 15 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z PSP 4: kl. 3 a,b,c, zaś za tydzień, także o 15, dla dzieci z PSP 4: kl. 3d, 3e i z PSP 20.

3. Dorosłych lektorów zapraszamy w ramach Tygodnia Biblijnego na spotkanie formacyjne dziś o 19. Zapraszamy też wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grona lektorów i czytać Słowo Boże w czasie liturgii.

4. W piątek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski oraz patrona księży Wojciechów, którzy regularnie pomagają w naszej parafii. Msza św. w intencji solenizantów: ks. kan. Wojciecha Nowakowskiego, ks. prof. Wojciecha Wojtyły i ks. Wojciecha Prawdy będzie sprawowana za tydzień o 10. Będziemy też modlić się za naszego ks. biskupa Marka, który w przyszła niedziele obchodzi imieniny.

5. Spotkania dla młodzieży z klas ósmych przygotowujących się do bierzmowania odbędą się w piątek o 19 (dziewczęta) i w sobotę o 19 (chłopcy)

6. W przyszłą niedzielę o 19.00 adoracja prowadzona przez młodzież.

7. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy w naszej parafii Pierwszą Komunię Św. na Mszach św. o 10 i 12. W czasie tych Mszy św. będą mogli do kościoła wejść tylko dzieci i ich rodzice. Nie będzie też Mszy św. o 11, będą natomiast dodatkowe Msze o 15 i 17. A zatem, Msze św. na które zapraszamy osoby nie związane z I Komunią, będą o 7, 8.30, 13.15, 15, 17 i 18.
Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii osoby, które miały zamówione intencje w niedzielę 2 maja na godz. 12.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na WSD w Radomiu, za tydzień zbierana będzie taca budowlana. Bardzo dziękuję także mieszkańcom ul. Malenickiej, Poziomkowej i Tęczowej za ofiarę 15.820 zł, zebraną w czasie peregrynacji figury MB Fatimskiej. Ofiarę tę przeznaczamy na sfinansowanie dwóch kolejnych witraży – w ten sposób mamy już ufundowane wszystkie 21 witraży w górnych oknach.