III niedziela zwykła 23.01.2022

Pomódlmy się za zmarłych w ubiegłym tygodniu Kazimierza Włodarczyka z ul. Diamentowej, Mariannę Małecką z ul. Willowej i Krystynę Derlatkę z ul. Naruszewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Dziś o 13 Msza św. transmitowana przez TVP Polonia. Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp Marek Solarczyk. Nie będzie Mszy św. o 12, będzie natomiast dodatkowa Msza św. o 11.

2. W najbliższy piątek, jak każdego 28 dnia miesiąca, będziemy się modlić za Ojczyznę za wstawiennictwem bł. prymasa Stefana Wyszyńskiego. Mszy św. przewodniczył będzie i homilie wygłosi bp Piotr Turzyński.

3. Za tydzień zbierana będzie taca pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

4. Bóg zapłać wszystkim którzy przyjęli nas w ub. tygodniu z wizytą duszpasterską bądź uczestniczyli w spotkaniu kolędowym w kościele. Przypominamy, że odwiedzamy tylko te domy, w których będzie wyraźny znak zaproszenia (np. otwarta furtka czy osobiste zaproszenie). Osoby, które ze względu na sytuację epidemiczną mają obawy, prosimy by nie czuły się w żaden sposób zobowiązane do przyjęcia kolędy. Jest też oczywiste, że nie zapraszamy księdza do domów, gdzie ktoś jest w izolacji czy kwarantannie. W intencji mieszkańców ulic, na których będzie kolęda w tym tygodniu, będzie sprawowana Msza św. w sobotę o 17. Zapraszamy na nią wszystkich mieszkańców danych ulic, w szczególności tych, którzy nie zdecydowali się przeżyć kolędy w domu. Będzie wspólna modlitwa, błogosławieństwo, możliwość wzięcia folderu kolędowego i wody święconej (trzeba przynieść własne naczynie)
Ofiary z tegorocznej kolędy przeznaczamy na budowę ołtarza bocznego, poświęconego Matce Bożej Częstochowskiej i bł. Stefanowi Wyszyńskiemu.
Osoby, w których domach nie będzie wizyty duszpasterskiej mogą ofiary na ten cel złożyć na Mszach św. w intencji mieszkańców swojej ulicy, w kopertach na tacę bądź na rachunek parafialny.

W tym tygodniu wizyta duszpasterska odbędzie się w następującym porządku:
Poniedziałek, 24.01.
od. godz. 9.:
Kmicica, Malenicka, strona nieparzysta do nr 63, włącznie z ulicą Poziomkową; parzysta do nr 40
od. godz. 15.:
Syrokomli
od. godz. 16.30.:
Bystra

Wtorek, 25.01.
od. godz. 9.:
Malenicka, strona nieparzysta od nr 65 do nr 107; parzysta od nr 42 do nr 104
od. godz. 16.:
Tęczowa

Środa
od. godz. 9.:
Malenicka, strona nieparzysta od nr 109 do nr końca; parzysta od nr 106 do końca
od. godz. 15.30.:
Reymonta

Czwartek
od. godz. 9.:
Skaryszewska od strona nieparzysta początku do nr 29
od 16
Inspektowa, Skaryszewska strona nieparzysta od 31 do 61; parzysta od początku do nr 58

Piątek
od. godz. 9.:
Lawendowa, Skaryszewska strona nieparzysta od 63 do końca; parzysta od nr 60 do końca,
od 10 Tuwima, od 11.30 Równoległa
od 16. Nowoczesna

Kolejność kolędy od numerów początkowych.
Osoby, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a mają takie życzenie, prosimy, by od dzisiaj do środy 26 stycznia, zgłosiły się po którejkolwiek Mszy św. w celu ustalenia dodatkowego terminu.