IV niedziela adwentu 20.12.2020

1. Bóg zapłać ks. dr. Grzegorzowi Lipcowi za przeprowadzenie rekolekcji adwentowych. Panu Bogu powierzamy w modlitwie owoce tych rekolekcji, a naszemu Rekolekcjoniście już dziś składamy najlepsze Bożonarodzeniowe życzenia.

2. Bardzo dziękuję osobom, które przygotowały ponad siedemdziesiąt paczek dla niemowląt i małych dzieci. Paczki zostały przekazane do naszego radomskiego Hospicjum Królowej Apostołów. Część przeznaczona będzie dla chorych dzieci będących pod opieką Hospicjum, pozostałe będą przekazane do Fundacji Małych Stópek.

3. W czwartek wigilia, o 6. ostatnie roraty, nie będzie Mszy św. po południu. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Jezusa, modlitwą, odśpiewaniem kolędy.

4. Serdecznie zapraszamy na pasterkę o północy. Przypuszczamy, że na pasterkę przyjdzie znacznie więcej ludzi niż dopuszczalne limity w kościele, dlatego już dziś proszę, by część osób uczestniczyła w pasterce na zewnątrz kościoła, gdzie będzie duży ekran i nagłośnienie, a jednocześnie będzie można zachować wymagane zasady sanitarne.

5. W zakrystii i przed kościołem możemy nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

6. W oba świąteczne dni będzie zachowana Msza św. dodatkowa o 11, natomiast nie będzie dodatkowej Mszy św. o 17. Od niedzieli 27.12. aż do odwołania znów obie dodatkowe Msze św. o 11 i 17.

7. Z powodu epidemii nie będzie w okresie Bożonarodzeniowym wizyty duszpasterskiej. Planujemy wizytę duszpasterska na okres po Świętach Wielkanocnych, o ile sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

8. W drugi dzień świat taca zbierana będzie na KUL zaś za tydzień, w niedzielę, zbierana będzie taca budowlana.

9. W „GN” m.in. bardzo ciekawy artykuł „Jest też dołączona bardzo ładna i praktyczna wkładka, która pomoże nam w katolickim rozpoczęciu wigilii.
W „Małym GN” m.in.