IV niedziela wielkiego postu 31.03.2019

Pomódlmy się za zmarłą w minionym tygodniu Wandę Kosowską z ul. Równoległej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1. Dziś o 19 próba dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o 18 będziemy modlić się w o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji wszystkich grup formacyjnych naszej parafii. O 18.45 rozpoczynamy II cykl katechez dla dorosłych, poświęcony Ojcom Kościoła. Katechezy te wygłosi ks. bp Piotr Turzyński. Pierwsza z nich nosi tytuł: „Kto to są Ojcowie Kościoła”. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16. W sobotę Msza święta i różaniec fatimski o 7.

3. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w piątki o 17.30 dla dzieci, o 18.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedziele o 17 Gorzkie żale. Zachęcajmy się wzajemnie do udziału w tych nabożeństwach, zadbajmy o uczestnictwo w nich dzieci, młodzieży. Nie można dobrze przeżyć wielkiego postu, zaniedbując całkowicie te piękne nabożeństwa. Ponawiamy też zachętę do kupna naszego parafialnego albumu z rozważaniami Męki Pańskiej. To też bardzo dobra możliwość przeżycia tych treści w domu, i w czasie wielkiego postu, i w zwykłe piątki w ciągu roku, a jednocześnie piękna pamiątka z naszej świątyni.

4. Zapraszamy za tydzień, we wtorek 9.04. o 19 do kina Helios na znakomity film o św. Faustynie i przesłaniu miłosierdza pt. „Miłość i miłosierdzie”. Bilety można zamówić do czwartku włącznie w zakrystii z opłatą 13 zł.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę budowlaną. Bardzo serdecznie dziękujemy także mieszkańcom ulicy Rzeszowskiej, którzy na pamiątkę nawiedzenia Matki Bożej Fatimskiej ufundowali jeden witraż (8.000 zł. – tajemnica chrztu Pana Jezusa). Montaż okien i witraży rozpocznie się w tym tygodniu.

6. W „GN” m.in. o filmie „Miłość i miłosierdzie”, na który serdecznie zapraszamy, kolejne rozważanie wielkopostne o biczowaniu Pana Jezusa, ukazujące Kościół, jako poranione biczami Ciało Chrystusa. Na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są bezpłatne gazety ewangelizacyjne: „Dobre Nowiny” i specjalny numer dwumiesięcznika dla młodzieży „Miłujcie się”.