Kolonie parafialne – Wici 6-15.07.2018

Po raz czwarty prawie pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci z naszej parafii wyjechała nad morze, aby spędzić swoje wakacje na zabawie, wypoczynku i wspólnej integracji. Tym razem kolonie odbyły się w miejscowości Wicie, w dniach od 6 do 15 lipca. Uczestnicy letniego wypoczynku to przede wszystkim dziewczęta ze scholii „Soli Deo” i ministranci. Kierownikiem kolonii była Pani Ilona Kozubek, a jej wsparciem byli następujący wychowawcy: Agnieszka Oder, Magdalena Hołuj, Lidia Kubicka, Krzysztof Krzysztoszek oraz Dariusz Sajak, zaś wsparciem duchowym otaczał nas ks. Krzysztof Kołtunowicz. Głównym atutem morza jest plażowanie, którego my także sobie nie odmówiliśmy. To właśnie na plaży odbył się konkurs na najładniejszą budowlę z piasku. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnych gier i zabaw, podczas których dzieci integrowały się. Podczas kolonii uczestnicy brali udział w zajęciach tanecznych, które były prowadzone przez znakomitych tancerzy: Tomasza Nieradzika oraz Grzegorza Moczko-Molo znanych z programów „Mam talent” i „You Can Dance”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem brały udział w zajęciach, które pozwoliły in nauczyć się wielu interesujących choreografii oraz uczestniczyły w prowadzonych przez pedagoga warsztatach, z zakresu profilaktyki uzależnień. Oczywiście nie były to jedyne atrakcje dla podopiecznych. Dzieci odwiedziły ,,Wioskę Hobbitów’”, gdzie podczas wędrówki przez las mogły przenieść się do baśniowego świata Tolkiena, spotykając bohaterów jego powieści i rozwiązując różne zagadki. Również wychowawcy mogli się czegoś nauczyć. Razem z dziećmi wzięli udział w warsztatach Quilling, podczas których nauczyli się w prosty sposób wykonać ciekawe prace z papieru. W czasie kolonii dzieci mogły też wykazać się swoimi umiejętnościami w konkursie talentów, a lubiący sport zagrali w kolonijnym turnieju piłki nożnej.
W trakcie drogi powrotnej mieliśmy postój w Bytowie, gdzie zwiedziliśmy zamek krzyżacki, w którym mieści się Muzeum Zachodnio-Pomorskie. W muzeum obejrzeliśmy wystawę o kulturze kaszubów bytowskich.
Wszyscy z uśmiechem na ustach wrócili bezpiecznie do domów z nadzieją, że w przyszłym roku także uda się wyjechać na nadmorskie kolonie.
Kolonie były dofinansowane przez Gminę Miasta Radomia i parafię św. Stefana.

info: Magdalena Hołuj