Ks. Marcin Gregiel mianowany prefektem w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu! 23.06.2026

23 czerwca Ks. Biskup Marek Solarczyk wręczył dekrety nominacyjne księżom naszej diecezji, a wśród nich także Księdzu Marcinowi Gregielowi, wikariuszowi naszej parafii. Przez dwa lata niezwykle gorliwej posługi, pełnej żywej wiary, mądrości, życzliwości i uśmiechu, zaskarbił sobie Ks. Marcin serca Parafian, młodszych i starszych, i wszystkim nam będzie Go bardzo brakowało.

Cieszą się natomiast klerycy Wyższego Seminarium Duchownego, dla których – zgodnie z dekretem Ks. Biskupa – ks. Marcin Gregiel będzie prefektem, czyli wychowawcą i członkiem Zarządu WSD. Żal więc na Idalinie, ale też satysfakcja i serdeczne gratulacje dla ks. Marcina z tytułu powierzenia tak odpowiedzialnej i ważnej dla Kościoła w naszej diecezji funkcji. Nie mamy wątpliwości, że bardzo się do niej nadaje, modlimy się by było jak najwięcej pięknych owoców w formowaniu „kapłanów jutra”. Daj Boże, by Pan Bóg wezwał za Ks. Marcinem do seminarium także Jego wychowanków z Idalina
Uroczyste podziękowanie i pożegnanie ks. Marcina przeżyjemy w naszej parafii w w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej 15 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 10.00.
Z radością i nadzieją przyjmujemy decyzję ks. Biskupa o mianowaniu wikariuszem w naszej parafii ks. Filipa Wincewicza, który przychodzi do nas z parafii św. Mikołaja w Końskich. Ks Filip jest młodym kapłanem (dwa lata), a zatem ks. Dominik bardzo szybko stał się najstarszym wikariuszem w naszej parafii
Ks. Filipa przedstawimy oficjalnie na początku nowego roku szkolnego, ale już dziś życzymy pięknej i owocnej posługi kapłańskiej w naszej parafii i sanktuarium.
Fot. Portal Diecezji Radomskiej