Medale naszych reprezentantów na XXV Międzynarodowej Parafiadzie

Dużym sukcesem zakończył się udział piłkarskiej reprezentacji naszej parafii (kategoria gimnazjum) w XXV Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży, która odbyła się w Warszawie w dniach 14-20.07.2013. Nasi młodzi piłkarze (głównie z Radomiaka i Broni, wśród nich sześciu ministrantów) zdobyli drugie miejsce, przegrywając finał 1:0 z Klubem Sportowym Laskovia. W eliminacjach i półfinale odnieśli wysokie zwycięstwa (trzy mecze po 8:1, jeden 8:0), zostawiając w pokonanym polu drużyny z Polski, Rosji i Ukrainy. Choć głównym celem udziału w Parafiadzie reprezentantów Idalina była rywalizacja piłkarska, to jednak spróbowali oni swoich sił także w innych dyscyplinach: ringo, tenis stołowy, konkurencje lekkoatletyczne. Karol Czyż był bardzo blisko medalu w ringo, wygrywając pięć pojedynków, przegrywając jeden; niestety, turniej się przedłużał i Karol musiał zrezygnować z decydujących o medalowych pozycjach pojedynków, bo już zaczynała się najważniejsza dla nas rywalizacja w piłce nożnej. Piękny sukces odniósł Seweryn Rogalski. Młody piłkarz Radomiaka pobiegł na 1500 m.  bez komplesów z rówieśnikami trenującymi lekkoatlekę i zdobył brązowy medal.
Nasi reprezentanci uczestniczyli w Parafiadzie po raz pierwszy, tym bardziej cieszymy się odniesionymi sukcesami i gratulujemy medalistom.

Stadion-Teatr-Świątynia – te trzy słowa opisują parafiadową ideę wszechstronnego rozwoju, która jest realizowana przede wszystkim w trakcie Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Te trwające tydzień święta sportu, kultury i wiary organizowane są nieprzerwanie od 25 lat.

Impreza jest naprawdę duża – średnio przyjeżdża na nią co roku około 1500 dzieci i młodzieży z całej Polski oraz kilku innych państw (m. in. Litwy, Łotwy, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu). W obsługę zadania włącza się co roku ponad 150 osób, w tym około 100 wolontariuszy. Międzynarodowa Parafiada to jednak nie tylko zawody sportowe, konkursy kulturalne i religijne. To także zabawa, warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty (np. na inaugurację uczestniczyliśmy w pięknym koncercie Moniki Kuszyńskiej, byłej wokalistki Varius Manx – koncert połączony ze wspaniałym świadectwem piosenkarki) a także okazja do poznania rówieśników, nawiązania nowych znajomości. Jest też na Parafiadzie okazja do wyciszenia i modlitwy. Każdy dzień zaczynaliśmy Mszą Świętą; przez cały czas trwania imprezy funkcjonowała mała kaplica – Namiot Adoracji,  w którym przez można było się pomodlić, adorować Najświętszy Sakrament. Parafiadę zakończyliśmy pielgrzymką do świątyni Bożej Opatrzności i Eucharystią w pobliżu grobu twórcy Parafiady, o. Józefa Jońca, który zginął w katastrofie smoleńskiej.