„Musicie mieć w sobie coś z orłów”

Bierzmowanie, koncert zespołu kleryckiego, wspomnienie o Prymasie.
Na wieczornej Mszy św. ks. biskup Adam Odzimek udzielił sakramentu bierzmowania prawie stuosobowej grupie naszej młodzieży.W homilii ks. Biskup nawiązywał do słów Prymasa Tysiąclecia: „Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości.Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny…Pamiętajcie – orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko”. Dzisiejszy dzień był także kolejnym dniem poświęconego Prymasowi Wyszyńskiemu Tygodnia Społecznego, a że akurat na ten dzień szczególnie zaproszona była młodzież, to po Mszy św. głównie młodzież wysłuchała i bardzo żywo uczestniczyła w koncercie seminaryjnego zespołu Ne’um Adonaj. Po koncercie odbyła się prezentacja multimedialna pt. „Musicie mieć w sobie coś z orłów” przygotowana przez ks. Marcina Czerwonkę z Przysuchy. Bogaty w przeżycia wieczór zwieńczył Apel Jasnogórski w intencji beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, zakończony błogosławieństwem udzielonym przez ks. biskupa Adama Odzimka.