Nasi piłkarze ponownie srebrnymi medalistami Parafiady (13-19.07.2014)

Reprezentacja naszej parafii pod opieką ks. proboszcza i dk. Karola Kosteckiego uczestniczyła waz z 1,5. tysiącem dzieci i młodzieży z 9 krajów w XXVI Międzynarodowej Parafiadzie w Warszawie. Nasi reprezentanci rywalizowali w piłce nożnej, tenisie stołowym, ringo, siatkówce plażowej, pływaniu i dyscyplinach lekkoatletycznych. Najlepiej spisali się piłkarze, którzy podobnie jak przed rokiem zdobyli w kategorii gimnazjów srebrny medal. Pokonali m.in. drużyny z Łotwy, Rosji, byli też lepsi od swoich rówieśników z Niemiec. Mecz o pierwsze miejsce przegrali dopiero w rzutach karnych, ulegając klubowi sportowemu Beskidy Bielsko-Biała. W skład srebrnej drużyny wchodzą: Karol Czyż, Filip Molik, Kacper Kostecki, Krzysztof Majewski, Jakub Lis, Krzysztof Białek, Bartosz Dębiec, Maciej Machnio, Seweryn Rogalski, Filip Kobylarczyk, Maciej Jęczmień). Dobrze spisali się też tenisiści stołowi w kategorii szkół podstawowych, zdobywając miejsca 4. (Szymon Machnio), 5. (Kacper Kozicki) i 6. (Łukasz Machnio). Bardzo blisko podium był także Karol Czyż w ringo (4. miejsce). W najważniejszych momentach byli też z naszymi reprezentantami ks. Marek, Dominik Wieczorek i Michał Nachyła.
Parafiada to oczywiście nie tylko zawody sportowe. To także codzienna Msza św. i wspólna modlitwa, ciekawe spotkania i wydarzenia kulturalne, zabawa i nowe znajomości – po prostu niepowtarzalny klimat wielkiej, międzynarodowej wspólnoty młodych ludzi, których łączy sportowa pasja, przyjaźń i wiara w Jezusa.