Nasze świętowanie Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości 11.11.2018

Z radością, dumą i wzruszeniem włączyliśmy się w parafii w obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości. Razem z całą Polską dziękowaliśmy Bogu i ludziom – naszym przodkom, którzy w różny sposób, często składając ofiarę krwi i życia, walczyli o wolną, niepodległą Polskę. Szczęśliwi, że żyjemy w wolnej Polsce, modliliśmy się, byśmy nigdy tej wolności nie stracili i abyśmy umieli żyć jak wolny Naród, mądrze korzystając z wolności za tak wielką cenę wywalczonej. Uroczystości rozpoczęliśmy o 10. przy krzyżu misyjnym, gdzie najpierw odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego (w tym czasie z wieży kościoła uniósł się biało-czerwony dym) a następnie p. dr Krzysztof Linowski,  w asyście pododziału z radomskiego ZDZ (w mundurach szwoleżerów z czasów Księstwa Warszawskiego) odczytał Apel Poległych, zakończony odegranym z wieży kościelnej hejnałem „Śpij kolego” (Małgorzata Hołuj). Po modlitwie za wszystkich, którzy oddali życie dla Polski, udaliśmy się do świątyni na Mszę św. w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył i kazanie okolicznościowe wygłosił ks. proboszcz. Po Mszy św. zebrani wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego chóru „Adoramus” pod kierunkiem p. Franciszka Siwego. Drugi koncert odbył się po Mszy św. o 12 – tu o patriotyczne wzruszenia zadbała schola dziecięca „Soli Deo” prowadzona przez p. Agnieszkę Oder. W obu koncertach wzięli też udział uczestnicy Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej organizowanego przez Akcję Katolicką: Małgosia Hołuj, Krystian Furga i Julia Popis. O godz. 12 w kościele, podobnie jak w całej Polsce, zabrzmiał jeszcze raz bardzo głośno i pięknie zaśpiewanyhymn narodowy.