Niedziela Męki Pańskiej 28.03.2021

Pomódlmy się za zmarłych w ub. tygodniu Marię Siadaczkę z ul. Jackiewiczowej, Ryszarda Kubickiego z ul. Sadowej, Mariana Kulińskiego z ul. Inspektowej, Roberta Nowotnika (ostatnie lata mieszkał w Warszawie, pogrzeb jutro w naszej parafii). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Mimo wszystkich ograniczeń związanych z sytuacją epidemiczną, przeżyjmy z głęboką wiarą i gorliwością te najświętsze dni. Dla tych, którzy nie będą w kościele, niech pomocą będą nasze transmisje na stronie parafialnej idalin.pl oraz na parafialnym kanale YT.
W Triduum paschalne, a więc w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę codziennie o 8 jutrznia, czyli liturgiczna modlitwa poranna , W Wielki Czwartek w czasie Mszy św. o 18. wyrazimy naszą wdzięczność za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będą dwie Msze święte Wieczerzy Pańskiej: o 16 i 18. W Wielki Piątek o godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej Droga Krzyżowa. Główne nabożeństwo tego dnia, czyli Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18. O 20.00 Gorzkie żale, po nich adoracja Pana Jezusa w Grobie do północy.
W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów odbędzie się na zewnątrz kościoła w godz. od 8.30 do 13.
Najbardziej uroczystą w roku liturgię Wigilii Paschalnej, podczas której będziemy przeżywać już wielkanocną radość, rozpoczniemy o 20. Msza św. rezurekcyjna jak zwykle o 6 rano, jednak bez procesji rezurekcyjnej. Dodatkowe Msze św. w Wielkanoc o 7.30 i o 11. Również w drugi dzień świąt, jak we wszystkie niedziele, dodatkowa Msza św. o 11. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa będą transmitowane.

2. W Wielki Piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Komunia św. w tym dniu udzielana może być tylko na Liturgii Męki Pańskiej (o 18). Przypominamy stanowisko Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, która podkreśla, że w okresie epidemii koronawirusa praktyka pierwszych dziewięciu piątków z powodu braku możliwości przyjęcia sakramentalnej Komunii nie jest przerwana. „Nie trzeba zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć o kolejny miesiąc”.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę budowlaną oraz ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego (KŻR 1100 zł; inni ofiarodawcy 500 zł). Dziękuję bardzo p. Marii Zarzyckiej za wykonanie pięknej palmy w prezbiterium.