Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa) 5.04.2020

Pomódlmy się za zmarłą Mariannę Sadkowską z ul. Idalińskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Mimo wszystkich ograniczeń związanych z uczestnictwem w liturgii, przeżyjmy z głęboką wiarą i gorliwością te najświętsze dni. Nie mogąc być w kościele, przyjmijcie tak bardzo osobiście słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „U ciebie chcę urządzić Paschę z moimi uczniami”. U Ciebie…. W Twoim domu. Nie ograniczcie się do oglądania transmisji. Celebrujcie Paschę w domach. Zadbajcie o osobistą modlitwę, o czas spędzony nad Biblią, rozważaniem Męki Pańskiej i radosnego wielkanocnego orędzia, zadbajcie o liturgię domową, rodzinną. Bardzo praktyczną pomocą może być udostępniony na naszej stronie internetowej i profilu fc specjalny przewodnik świąt wielkanocnych w czasie pandemii.
Bardzo też zachęcam do przeżywania liturgii i różnych spotkań w naszym kościele dzięki dostępnej na stronie parafialnej idalin.pl transmisji. I tak od poniedziałku do środy o godz. 20. zapraszamy na spotkania rekolekcyjne dla młodzieży. W Triduum paschalne, a więc w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę codziennie o 8 jutrznia, czyli liturgiczna modlitwa poranna ,a o 12 Anioł Pański z krótką liturgiczna katechezą, przybliżająca treść każdego z tych dni. W Wielki Czwartek w czasie Mszy św. o 18. wyrazimy naszą wdzięczność za dar Eucharystii i kapłaństwa. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 14.30, a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia. Główne nabożeństwo tego dnia, czyli Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18. Bezpośrednio po Liturgii Męki Pańskiej, odśpiewane będą Gorzkie żale. Od 21 do 22 adoracja prowadzona przez przedstawicieli młodzieży.
W Wielką Sobotę przygotujcie jak co roku pokarmy do poświęcenia. O 12 zgromadźcie się przy stole całą rodziną, włączcie transmisję internetową, łącząc się duchowo z parafialnym kościołem. Pomodlę się błogosławieństwo Boga dla waszych rodzin i odmówię modlitwę błogosławieństwa pokarmów. Pokropcie je wtedy wodą święconą, którą macie w swoich domach.
Najbardziej uroczystą w roku liturgię Wigilii Paschalnej, podczas której będziemy przeżywać już wielkanocną radość, rozpoczniemy o 20. W czasie tej liturgii, także w naszych domach, przy zapalonej świecy, odnówmy nasze przyrzeczenia chrzcielne.
W niedzielę wielkanocną nie będzie procesji rezurekcyjnej, dlatego pierwsza, rezurekcyjna Msza św., z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 7. Pozostałe Msze św. w oba dni świąteczne według stałego niedzielnego porządku – wszystkie Msze św. będą transmitowane.

2. Bóg zapłać za ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego (KŻR 1100 zł; inni ofiarodawcy 400 zł) oraz za wszystkie złożone w tym czasie ofiary na funkcjonowanie parafii. Dziękuję bardzo p. Marii Zarzyckiej za wykonanie pięknej palmy w prezbiterium.
Serdeczne podziękowanie składam członkom Domowego Kościoła i Akcji Katolickiej z naszej parafii, którzy z dużą ofiarnością włączyli się w zbieranie pieniędzy na respiratory dla naszego szpitala. Składam wyrazy wielkiej wdzięczności wszystkim, którzy włączyli się i włączają w różne akcje niosące pomoc w walce z epidemią.