Niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021

1. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca dziś o 19 adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez młodzież.

2. We wtorek, jak każdego 28 dnia miesiąca, o 18 Msza św. za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. Stefana Wyszyńskiego. Po Mszy św. będziemy modlić się do bł. Stefana także w naszych osobistych i rodzinnych intencjach. Bardzo zachęcam, by kartki z prośbami i podziękowaniami do bł. Stefana wrzucać do skrzynki, postawionej na stoliku z tyłu kościoła.

3. W piątek na Mszy św. o 18 i nabożeństwie po Mszy św. chcemy podziękować Bogu za cały miniony rok.

4. W sobotę Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każda niedzielę. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji KŻR o 10, po niej różaniec i zmianka tajemnic różańcowych.

5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali ponad 50 paczek dla dzieci z rodzin, będących w trudnej sytuacji materialnej. Na ręce p. Władysława Marczykowskiego, składam podziękowanie także wobec osób z parafialnego zespołu Caritas, które dostarczyły paczki do obdarowanych dzieci.

6. Zamontowane zostały kolejne dwa witraże w naszym kościele. Bardzo dziękuję Państwu Anecie i Łukaszowi Lipcom za ufundowanie witraża z IV tajemnicą bolesną (dźwiganie Krzyża) i anonimowemu ofiarodawcy za witraż z V tajemnicą bolesną (śmierć Pana Jezusa na Krzyżu)

7. 23 stycznia o godz. 13. TVP Polonia będzie ponownie transmitowała Mszę św. z naszego kościoła. Nie będzie więc w tym dniu Mszy św. o 12, druga Msza południowa zacznie się 15 minut wcześniej. Osoby, które miały wyznaczone intencje mszalne na 12, proszę o kontakt w zakrystii.

8. Członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Radomiu zapraszam do zakrystii po odbiór Listu od kleryków naszego seminarium.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone jak zawsze w ostatnią niedzielę grudnia na pokrycie części kosztów ogrzewania kościoła. Na ten sam cel przeznaczona będzie także taca z ostatniej niedzieli stycznia. Taca na KUL w naszej parafii zbierana będzie w przyszłą niedzielę.

10. We wtorek rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Pójdziemy tylko do tych domów, w których będzie wyraźny znak zaproszenia (np. otwarta furtka, obrazek na drzwiach mieszkań w blokach). Osoby, które ze względu na sytuację epidemiczną mają obawy, prosimy by nie czuły się w żaden sposób zobowiązane do przyjęcia kolędy. Jest też oczywiste, że nie zapraszamy księdza do domów, gdzie ktoś jest w izolacji czy kwarantannie. Podobnie, jak w ubiegłym roku, będą Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic (będą zwykle w czwartki i w soboty). Zapraszamy na nie wszystkich mieszkańców danych ulic, w szczególności tych, którzy nie zdecydowali się przeżyć kolędy w domu.
Ofiary z tegorocznej kolędy przeznaczamy na budowę ołtarza bocznego, poświęconego Matce Bożej Częstochowskiej i bł. Stefanowi Wyszyńskiemu (w lewej nawie, w miejscu prowizorycznego ołtarza z obrazami Matki Bożej Częstochowskiej i błogosławionych kapłanów męczenników radomskich). Projekt ołtarza przygotowuje artysta Andrzej Pasoń, twórca m.in. wystroju prezbiterium i drogi krzyżowej w naszym kościele. Realizację planujemy na pierwszy kwartał roku 2023.
Osoby, w których domach nie będzie wizyty duszpasterskiej mogą ofiary na ten cel złożyć na Mszach św. w intecji mieszkańców swojej ulicy, w kopertach na tacę bądź na rachunek parafialny.
Plan kolędy na najbliższe dni:

Wtorek, 28.12.
od godz. 9.:
Indycza, Biała, Gnieźnieńska
od godz. 16
Gliwicka, Gdańska
Środa, 29.12
od godz. 9.:
Bursztynowa, Diamentowa, Perłowa, Szmaragdowa, następnie (od ok. 11) Połabska i Świerkowa 47
Czwartek, 30.12.:
od godz. 9.:
Starachowicka (domy jednorodzinne) i ul. Wiosenna
od godz. 16.:
Bloki Starachowicka 26 i 31
Piątek, 31.12.:
od godz. 9.:
Rzeszowska
Poniedziałek 3.01:
od godz. 9.:
Idalińska i Jarzębinowa

W czwartek o 18 Msza św. w intencji mieszkańców Indyczej, Białej, Gnieźnieńskiej
Gliwickiej, Gdańskiej Bursztynowej, Diamentowej, Perłowej, Szmaragdowej, Połabskiej, Świerkowa 47 i Starachowickiej

11. Do „GN” dołaczona jest płyta audio z nagraniem czterech Ewangelii. W kolejnych numerach będą dołączane nagrania innych ksiąg biblijnych. Cena 10 zł.