Niedziela Świętej Rodziny 29.12.2019

Pomódlmy się za zmarłego w minionym tygodniu Sławomira Wilka z ul. Skaryszewskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. We wtorek na Mszy św. o 18 i nabożeństwie po Mszy św. chcemy podziękować Bogu za cały miniony rok. W środę Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każda niedzielę.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek o 18 Msza św. w intencji powołań i wszystkich grup duszpasterskich naszej parafii, po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
W piątek spowiedź od godz. 16. W sobotę o 7 Msza św. a po niej różaniec fatimski.

3. W przyszłą niedzielę kolejny raz w naszej parafii przeprowadzamy akcję poboru krwi. Przed kościołem od 9 do 14 będzie ambulans, w którym będziemy mogli oddać krew, będzie też możliwość rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Osoby, które chcą włączyć się w tę akcję ratowania życia i zdrowia innych, muszą mieć ze sobą dowód tożsamości.

4. W ubiegłym tygodniu zamontowane zostały kolejne trzy witraże, przedstawiające chwalebne tajemnice Różańca św. Składam serdeczne Bóg zapłać fundatorom tych witraży: Panu Franciszkowi Niewiadomskiemu (tajemnica Zesłania Ducha Św.), Państwu Kazimierze i Zygmuntowi Maciejewskim (tajemnica Wniebowzięcia) oraz Paniom Barbarze Kobylarczyk i Izabelli Kozłowskiej (tajemnica Ukoronowania MB na Królową nieba i ziemi).

5. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczoną jak zawsze w ostatnią niedzielę grudnia na pokrycie części kosztów ogrzewania kościoła w sezonie grzewczym.

6. Zachęcamy młodzież do kupna dwumiesięcznika „Miłujcie się”. M.in. o adoracji Najśw. Sakramentu i o tym, jak Jezus obecny w Hostii przemienia i uzdrawia a także o objawieniach Matki Bożej w Medjugorie, w których wskazuje najskuteczniejszych narzędzia w walce ze złem i o tym, jak jeden z najsłynniejszych ateistów uwierzył w Boga.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w sobotę z wizytą duszpasterską. W tym tygodniu kolęda odbędzie się według następującego porządku:

Poniedziałek, 30.12.
od godz. 9.:
Bystra
Malenicka strona parzysta od początku do nr 76 z obu kierunków
Malenicka strona nieparzysta od początku do nr 61 (włącznie z Poziomkową)
od godz. 10.30.:
Skaryszewska, strona nieparzysta od nr 75 do końca
Wtorek, 31.12.
od godz. 9.:
Malenicka strona parzysta od nr 78 do końca (dwóch księży, z obu kierunków)
Malenicka strona nieparzysta od nr 63 do końca (dwóch księży, z obu kierunków)
Czwartek, 2.01.
od godz. 9.:
Skrzydlata: dwóch księży od początku, strona parzysta i nieparzysta, jeden ksiądz od numerów końcowych (od strony Grota Roweckiego)
Tęczowa
Rzeckiego
od godz. 10.30.:
Oleńki
Błękitna
od godz. 15.30.:
Reymonta
Piątek, 3.01.
od godz. 10.:
Słowackiego, strona parzysta i nieparzysta, z obu kierunków
Sobota 4.01.
od godz. 9.:
Indycza
Bluszczowa
Diamentowa
Szmaragdowa
od godz. 10.30.:
Perłowa

Jeśli nie zostało zaznaczone inaczej, wizyta zaczyna się od numerów początkowych.
Cały plan kolędy: https://parafia.idalin.pl/plan-wizyty-duszpasterskiej-20192020/