Niedziela z siostrami franciszkankami Rodziny Maryi (12.01.2014)

Na wszystkich (z wyjątkiem wieczornej) mszach świętych gościliśmy siostry franciszkanki Rodziny Maryi, zgromadzenia założonego przez św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, którego relikwie przechowujemy w naszym kościele. Siostry włączyły się w liturgię (czytania, psalm, śpiewy w czasie Eucharystii) a także w słowie skierowanym do nas przed końcowym błogosławieństwem powiedziały nam o swoim Zgromadzeniu, jego charyzmacie i prowadzonych dziełach, w tym o Katolickiej Publicznej Szkole Podstawowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, którą siostry prowadzą i rozbudowują. Właśnie na rzecz tej katolickiej szkoły zbierane były przez siostry ofiary po Mszach świętych (zebrano ponad 4,5 tys. zł – siostry serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom). Usłyszeliśmy także o bliskiej siostrom i nam postaci św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego; szerzenie kultu Ojca Założyciela jest również jednym z zadań Zgromadzenia. M.in. o tym właśnie świętym mówiła siostra Zofia, dyrektorka szkoły w Ostrowcu, naszym dzieciom w czasie mszy św. o 12.