Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019

1. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Niech Zmartwychwstały Jezus, Słońce, które nie zna zachodu, rozproszy wszelkie ciemności lęku, smutku, braku nadziei oraz napełni Was silną wiarą, niezachwianą nadzieją i miłością, która nigdy nie ustaje (1 Kor 13,8). Niech prawdziwie rozradują się w Panu Wasze serca i Wasi bliscy. Życzymy także radosnego, pełnego miłości świętowania w rodzinnym gronie.

2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli nam w jak najlepszym przeżyciu świętych dni Triduum Paschalnego. Bardzo dziękuję ks. Kamilowi, Paniom Teresie Sakowskiej, Urszuli Dmitruk, Marii Osińskiej, Małgorzacie Kobiałce-Myszce, panom Grzegorzowi Bednarkowi, Wojciechowi Gołębiowskiemu, naszej młodzieży, w szczególności Oli Szewczyk i Czarkowi Barszczowi,  i wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu Grobu Pańskiego i wielkotygodniowych dekoracji. Bardzo dziękuję p. Zdzisławowi Sobani za piękne róże do ciemnicy i grobu Pańskiego. Jeszcze raz dziękuję KŻR, Akcji Katolickiej i wszystkim osobom, które złożyły ofiary na kwiaty do Grobu. Serdeczne Bóg zapłać księdzu Krzysztofowi, naszym klerykom, całej służbie liturgicznej i harcerzom za piękne przygotowanie ceremonii Wielkiego Tygodnia. Szczególne podziękowanie kieruję do naszego chóru parafialnego na czele z p. Franciszkiem Siwym. Chórowi, scholi dziecięcej i młodzieżowej, KŻR, Akcji Katolickiej, oazie rodzin i młodzieży dziękuje także za adorację w tych świętych dniach i wielkopiątkową noc. Bóg zapłać p. Łukaszowi Kurpowi i wszystkim, którzy pomogli nam, by nasz kościół był jak najlepiej przygotowany do przeżywania najświętszych dni. Dziękuję wszystkim, którzy w te święte trzy dni wypełniali świątynię podczas liturgii i adoracji, tworząc wspólnotę modlitwy.

3. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych, taca tradycyjnie zbierana będzie na KUL.

4. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. kan. Wojciecha Nowakowskiego, ks. prof. Wojciecha Wojtyły i ks. Wojciecha Prawdy, którzy pomagają duszpastersko w naszej parafii, zwłaszcza w niedziele. Msza św. w intencji Solenizantów za tydzień o godz. 10.

5. W następną niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.

6. Również w następną niedzielę o godz. 16 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Bardzo prosimy by uczestniczyli w niej oboje rodzice, zapraszamy też w miarę możliwości innych członków najbliższej rodziny, a zwłaszcza rodziców chrzestnych. Prosimy też, by przynieść świecę – najlepiej, jeśli się zachowała w domu, z chrztu dziecka.

7. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru „GN” oraz dwumiesięcznika dla młodzieży „Miłujcie się”