Opatów, Sandomierz, Sulisławice – pielgrzymowanie, zwiedzanie, modlitwa 20.11.2023

Dni listopadowe nastrajają nas zadumą, bo wspominamy tych którzy odeszli z naszych rodzin. Również cała rodzina parafialna pamięta o swoim pierwszym ojcu – ks. prał. Stanisławie Makarewiczu. W poniedziałek udaliśmy się na czele z ks. proboszczem Andrzejem, ks. Krzysztofem i p. kościelnym Łukaszem do Sandomierza na grób ks. prałata Stanisława, aby wspomnieć go w modlitwie i zapalić na jego grobie znicze. Zanim znaleźliśmy się na sandomierskim cmentarzu, zwiedziliśmy opatowską kolegiatę pw. św. Marcina oraz rynek miasta. Później, już po modlitwie na cmentarzu, w restauracji na sandomierskim rynku zjedliśmy obiad, po czym zwiedziliśmy gmach seminarium duchownego naszej siostrzanej diecezji. Naszym przewodnikiem był kleryk Michał z III roku, który bardzo ciekawie i szczegółowo opowiedział nam o tym pobenedyktyńskim kompleksie i życiu seminaryjnym. Na koniec dnia pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Bolesnej, mającej swoje sanktuarium w Sulisławicach, gdzie zanosiliśmy modlitwy u stóp Jej cudami słynącego obrazu.