Pasterka 25.12.2014

Znów o północy zabrzmiała kolęda Bóg się rodzi zwiastując nam wszystkim radosną nowinę. Wypełnił się nasz kościół ludźmi i Bożonarodzeniową radością. W tę radość wprowadził nas najpierw chór pięknym, półgodzinnym śpiewem kolęd, poprzedzającym pasterkę. Potem uroczysta procesja wejścia z wniesioną figurą Dzieciątka Jezus do żłóbka. W tym roku żłóbek stanowi odwzorowanie betlejemskiej groty w jej obecnym kształcie w bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Homilię ks. proboszcz rozpoczął od przypomnienia, że wbrew rozpowszechnionemu sloganowi, nie przeżywamy jakiejś magii świąt, magiczności tej nocy, lecz rzeczywistość dla chrześcijan najważniejszą, że „Bóg tak ukochał świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie umarł, ale miał życie wieczne”. Tradycyjnie już pasterkę koncelebrował nasz ziomek, o. Paweł Mąkosa.