Podziękowanie i pożegnanie ks. Pawła 4.09.2016

24 sierpnia 2016 ks. mgr Paweł Lichota zakończył  posługę duszpasterską w charakterze wikariusza w naszej parafii. Zgodnie z dekretem Biskupa Radomskiego, został przeniesiony do parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu (os. Południe).


Ks. Paweł był z nami przez trzy lata. Zdążył w tym czasie zaskarbić sobie  sympatię parafian. Szczególnie dobrze wspominać będą go z pewnością chórzyści, których był opiekunem, młodzież, którą przygotowywał do bierzmowania oraz uczestnicy ostatnich trzech pielgrzymek na Jasną Górę z grupy 12b. Ci nawet „ukuli” pseudonim swojemu kapłanowi nazywając go „Miażdżącym Prowadzącym”.
W niedzielę 4 września, ks. proboszcz na wszystkich mszach św. dziękował ks. Pawłowi za jego gorliwą pracę duszpasterską, niezwykłą odpowiedzialność i solidność w realizacji podejmowanych zadań, dobrą współpracę, otwartość i pogodę ducha.  Również ks. Paweł wyrażał swoją wdzięczność za czas przeżyty na Idalinie. Pożegnanie i podziękowania miały szczególnie uroczysty charakter na zakończenie mszy świętej o godzinie 10, kiedy to oprócz ks. proboszcza, także przedstawiciele parafii i poszczególnych parafialnych grup duszpasterskich podchodzili do księdza Pawła ze słowami wdzięczności i życzliwości, potwierdzając, że choć był z nami tylko trzy lata, mocno i pięknie zapisał się w naszych sercach i pamięci. Następnie ks. Paweł zwrócił się do mieszkańców Idalina, dziękując za czas posługi duszpasterskiej w naszej parafii i prosząc o pamięć oraz modlitwę w jego intencji. Na koniec celebracji, w całej świątyni rozległy się gromkie brawa – podziękowanie parafian za ofiarną służbę duszpasterską.
Podczas spotkania popielgrzymkowego, które się odbyło tydzień później i na którym ks. Paweł pojawił się już jako gość, otrzymał od parafian – przez ręce pątników – ikonę św. Stefana oraz film wspominający trudy i radości z pielgrzymiego szlaku. Mimo radosnego klimatu spotkania, dał się wśród jego uczestników zauważyć także pewien smutek, związany ze świadomością, że jest to ostatnie spotkanie z ks. Pawłem, jako wikariuszem i przewodnikiem pielgrzymkowej grupy.  Wszyscy wyrażali jednak nadzieję, że ks. Paweł będzie częstym gościem w naszej parafii. Jego dalszą pracę duszpasterską zawierzyliśmy w modlitwie apelowej Maryi – Królowej Polski oraz Królowej i Matce wszystkich kapłanów. Modliliśmy się, by Maryja wyjednała u swojego Syna zdroje niewyczerpanych łask i błogosławieństwo, tak potrzebne w dzisiejszej, trudnej pracy duszpasterskiej; by dzięki tej mocy miał siłę do pokonywania wszelkich trudności i nigdy nie przestawał cieszyć się życiem i napotkanymi ludźmi; by jego serce przepełniała Miłość, którą będzie mógł się dzielić z potrzebującymi, i z której będzie czerpał radość ze służby Bogu i bliźniemu.

info: Hubert Skipirzepa