„Pogodny wieczór” nie tylko na pielgrzymce – plenerowe spotkanie Klubu Seniora w Sołtykowie

Nie wszyscy mogą pójść na pielgrzymkę, ale okazuje się, że choć trochę pielgrzymkowego klimatu można przeżyć bliżej, niż prowadzi pątniczy szlak. W dniu wyjścia pielgrzymki udało się zorganizować plenerowe spotkanie dla naszych seniorów w Sołtykowie – miejscu blisko położonym, które stało się nam jeszcze bliższe, odkąd proboszczem został tam ks. Jacek Wieczorek. Już od pierwszych chwil zaskoczyła nas niezwykła gościnność i znakomita atmosfera, z jaką przyjęli nas mieszkańcy Sołtykowa. Bardzo szybko poczuliśmy się wszyscy jak starzy dobrzy znajomi. Były smażone kiełbaski w ognisku, znakomite placki upieczone przez tutejsze parafianki, a nade wszystko dużo radości, zabawy, śpiewu. A wszystko w tym samym czasie, w którym nasi pielgrzymi z 12B radowali się na pogodnym wieczorze w Krogulczy. Nie mogliśmy naszego spotkania (na pewno nie będzie ostatnie!) zakończyć inaczej, jak Apelem Jasnogórskim w łączności z naszymi pielgrzymami i w ich intencji. Modlitwę apelową przeżyliśmy w kościele św. Jadwigi – część z nas pierwszy raz zobaczyła ten parafialny kościół, w którym proboszczuje ks. Jacek.