Rekolekcje adwentowe – ZAPRASZAMY

Adwent dobiega końca, trzeba, abyśmy nie tylko ustami, ale sercem, życiem potwierdzali wołanie tak częste adwentowej liturgii: „Marana tha. Przyjdź Jezu, Panie” (Ap 22,20). Usłyszmy też i sercem przyjmijmy wołanie Jana Chrzciciela, by prostować drogi życia. Nie pozwólmy, by hałas przedświątecznego zabiegania, zagłuszył w nas prośbę Jezusa, abyśmy czuwali i zawsze byli gotowi na Jego przyjście. W tym wszystkim pomocą niech będą dla nas rekolekcje, które rozpoczynamy w czwartek 19 grudnia. Prowadził je będzie nasz wieloletni wikariusz, obecni proboszcz w Sołtykowie, ks. Jacek Wieczorek. Poniżej szczegółowy plan rekolekcji. Dorosłych i młodzież zachęcamy też gorąco do uczestnictwa w roratach (we wszystkie dni powszednie adwentu, przy blasku świec, przeżywamy o 6 rano Mszę św. o Matce Bożej). Dla dzieci adwentowa Msza św. codziennie o 17.

 PLAN REKOLEKCJI 

Czwartek, piątek (19, 20 XII):
Msze św. z kazaniem dla dorosłych: godz. 6, 10,18.
Msza św. z kazaniem dla dzieci: godz.17
Spotkanie rekolekcyjne z nauką dla młodzieży: godz. 19.
W piątek o 19 po nauce rekolekcyjnej spowiedź dla młodzieży.

Sobota (21 XII): dzień sakramentu pokuty
spowiedź 9-12 i 15-19 (przerwa w spowiedzi: 10.30-11.00; 16.30-17)
Msze św. z kazaniem dla dorosłych: godz. 6, 10,18.
Msza św. z kazaniem dla dzieci: godz.16

niedziela (22 XII):
Msze św. z kazaniem dla dorosłych: 7, 8.30, 10, 13.15, 18.
Msza św. z kazaniem dla dzieci: 12