Rekolekcje dla młodzieży 2-4.03.2016

W dniach od 2 do 4. marca młodzież z naszej parafii uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przed księdza Piotra Woszczyka. Motywem przewodnim tych spotkań było hasło ,,Po prostu Ojciec…”. Pierwszego dnia po mszy świętej wysłuchaliśmy świadectwa Marty, która podzieliła się z nami wyznaniem o przemianie serca i życia. Następnego dnia rano sam rekolekcjonista opowiedział nam o obrazie własnego ojca na ziemi i Boga – Ojca w niebie, który zawsze będzie nas kochał. Natomiast wieczorem podczas Mszy świętej zostaliśmy zachęceni do ,,operacji na otwartym sercu”, jaką może być dobra, szczera  spowiedź. Ostatniego rekolekcyjnego dnia pozwoliliśmy Jezusowi dokonać tej ,,operację na otwartym sercu”, uczestnicząc w drodze krzyżowej i spowiedzi świętej o godzinie. Późnym piątkowym wieczorem zakończyliśmy rekolekcje Eucharystią w intencji młodzieży naszej parafii oraz adoracji najświętszego Sakramentu, w której powierzyliśmy siebie i owoce tych rekolekcji Ojcu w niebie. Niezapomniane pozostanie wzruszające świadectwo Artura Wachowicza, który mimo tragicznego wypadku promieniował radością życia i ufnością w Bogu, ukazując prawdziwe wartości, które stanowią receptę na szczęśliwe życie.

info: Aleksandra Żurek, Aleksandra Kornacka