Rekolekcje, Droga krzyżowa, Niedziela Palmowa 17-20.03.2016

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych przeprowadził przełożony radomskiego domu Kongregacji Księży Filipinów, dyrektor Katolickiego Gimnazjum i Liceum, ks. Mirosław Prasek. Rekolekcyjne rozważania, związane z Rokiem Miłosierdzia, oparte były na wezwaniu Prymasa Tysiąclecia „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Szczególnym momentem rekolekcji była Droga Krzyżowa ulicami Osiedla, która jak zwykle zgromadziła bardzo wielu naszych Parafian. Rekolekcje zakończyły się w Niedzielę Męki Pańskiej (Niedzielę Palmową). Na wszystkich Mszach św. czytana była na role Męka Pańska z Ewangelii św. Łukasza, poprzedzona pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Ta część liturgii szczególnie uroczyście i z radością była przeżywana na Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 12.
Rekolekcje zakończyły się na Gorzkich żalach. Po nabożeństwie w imieniu parafian podziękowali pp. Bożena i Jerzy Boryccy:
„Czcigodny Księże Rekolekcjonisto!
W imieniu naszej wspólnoty parafialnej chcieliśmy złożyć  księdzu serdeczne podziękowania za trud włożony w tak dobre  przygotowanie nas do spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Dziękujemy za to głębokie zanurzenie nas w Miłosierną Zbawczą Miłość Jezusa i pokazanie nam drogi wiodącej przez miłosierdzie dla ludzi do Boga. Udowadniałeś  nam, drogi Rekolekcjonisto,  w ciągu tych kilku dni, prawdziwość  tezy naszego umiłowanego Patrona – Prymasa Tysiąclecia, że „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Pokazałeś nam wspaniałych przewodników w tej naszej pielgrzymce wiary; Maryję Bogurodzicę –  Pompejańską Królową Różańcową i św. Józefa – pokornego człowieka zawierzenia. Dziękujemy za świadectwo wiary w moc różańcowej modlitwy.
Rekolekcje te, były dla nas niezwykłym „czasem łaski” danym nam od Boga w przededniu Paschalnej Ofiary. Pozwoliły nam zatrzymać się choć na chwilę, przemyśleć nasze życie i odnaleźć to co w nim jest najważniejsze. Wierzymy, że Twoje nauki, drogi Kaznodziejo, długo pozostaną w naszej pamięci i przyniosą obfite owoce duchowe. Mamy nadzieję,  że będziemy czerpać z nich moc i wykorzystywać je w codziennym życiu.
Do tych podziękowań, chcielibyśmy dołączyć też najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg obdarza życie księdza miłością, nadzieją, radością i pokojem na każdy dzień i obdarza łaską, entuzjazmem wiary i błogosławieństwem w dalszej posłudze kapłańskiej. Ze swej strony obiecujemy pamięć  w naszych modlitwach.  Szczęść Boże”.