Rekolekcje, integracja i burza mózgów Parafialnego Forum Młodzieży 17-19.03.2017

Członkowie Parafialnego Forum Młodzieży bardzo poważnie podchodzą do swojej misji. Po to, aby karmić się Słowem Bożym, wspólnie się modlić, lepiej poznać, podzielić doświadczeniem i pomysłami, przeżyliśmy trzydniowe rekolekcje. „Wyloguj się do życia” – to hasło było niejako przewodnie podczas intensywnych dni. Każdy z nas chciał choć na chwilę oderwać się od codzienności: szkoły, studiów, pracy. Pragnęliśmy skoncentrować się przede wszystkim na Panu Bogu i to Jemu zawierzyć nasze intencje oraz PFM. Rozpoczęliśmy nasze spotkanie Drogą Krzyżową, w czasie konferencji próbowaliśmy odnajdywać siebie i nasze życiowe historie w biblijnych postaciach i wydarzeniach, była też konferencja – prowadzona już nie przez księdza, lecz naszego przewodniczącego, Piotra Prokopczyka – ściśle poświęcona ewangelizacji. Spotykaliśmy się z Jezusem w Eucharystii, na adoracji, we wspólnotowej i indywidualnej modlitwie. Dobrze, że spotkaliśmy się w taki sposób także ze sobą, budując dobrą i gotową do działania wspólnotę. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami wiele pracy i wysiłku, ale papież Franciszek nam, młodym zgromadzonym w podkrakowskich Brzegach, powiedział: „Jezus nie jest Panem komfortu, bezpieczeństwa ani wygody; aby naśladować Jezusa potrzebujemy odwagi i zamiany kanapy w parę butów… najlepiej tych wyczynowych”. W czasie rekolekcji ustaliliśmy wiele istotnych spraw organizacyjnych naszej wspólnoty m.in. nazwę „MDM – Młodzi dla Młodych”, która znajdzie się również na naszym logo. Podczas rekolekcji miała miejsce istna „burza mózgów”, dzieliliśmy się pomysłami w jaki sposób możemy zrealizować wezwanie papieża i co my, jako młodzi uczniowie Chrystusa, jesteśmy w stanie zrobić, aby czynić dobro i głosić Ewangelię. Wolny czas, którego nie było za wiele, wykorzystaliśmy do maksimum na to, aby się lepiej poznać. Było to możliwe dzięki temu, że spędziliśmy go na wspólnych rozmowach, posiłkach, grze w piłkę i w gry planszowe. Telefony, tablety i komputery odłożyliśmy na bok. Wszystko po to, aby te kilka dni w pełni poświęcić dla Pana Boga, siebie i naszej wspólnoty. Dzięki talentom danym od Pana podzieliliśmy się obowiązkami. Dzięki temu mogliśmy rozwijać nasze zdolności, jednocześnie pomagając, bądź przekazując wiedzę innym. Dziękujemy jeszcze raz ośrodkowi rekolekcyjnemu „Zacisze” w Jedlni za gościnę. To były niezapomniane chwile. Módlmy się wspólnie o wytrwałość, siłę i motywację w dążeniu do realizacji tych odważnych i wspaniałych pomysłów i celów, które sobie wyznaczyliśmy. Chwała Panu!

info: Seweryn Rogalski