Relacja z pielgrzymki – dzień czwarty (9.08.)

Pielgrzymi mają za sobą kolejny etap z Duraczowa do Radoszyc. Rozpoczęliśmy go jak co dzień Mszą św., której przewodniczył ks. Łukasz Białas a homilię z bardzo radosnym przekazem wygłosił ks. Dariusz Laseczka, przewodnik grupy 12 A. Ponieważ dziś piątek, do stałych modlitewnych punktów pielgrzymkowego programu dodana została Droga Krzyżowa, którą poprowadził ks. Paweł. Tematem dzisiejszego dnia był sakrament Eucharystii, o której mówił nam w konferencji kleryk Karol. Eucharystia, to nie tylko komunia (wspólnota) z Bogiem ale także wspólnota z bliźnimi, dla których mamy „stawać się dobrzy jak chleb”. Znakiem tej wspólnoty, naszego pragnienia wzajemnego dzielenia się dobrem i miłością było wspólne dzielenie się chlebem podczas drogi. O cudzie eucharystycznym w Sokółce mówił kleryk Karol przed Koronką do Bożego Miłosierdzia. Ważnym i radosnym akcentem dzisiejszego dnia były także odwiedziny naszej kolumny przez ks. biskupa Adama Odzimka; odwiedził nas dziś także ks. proboszcz z Janiszpola Jerzy Szpytma. W Radoszycach tradycyjnie już Państwo Agata i Dariusz Nędzi zadbali o napoje i żywność dla naszej grupy, za co serdecznie dziękujemy. Był też szczególnie miły akcent na zakończenie dnia: wspólnie świętowaliśmy 18 urodziny naszego porządkowego (i jednego z najbardziej doświadczonych, mimo młodego wieku, pielgrzymów – osiemnasty raz na pielgrzymce!) Piotrka Janikowskiego. Niech Matka Boża prowadzi w dorosłym życiu, wszystkiego najlepszego Piotrze!

36 raz na pielgrzymce! – rozmowa z p. Haliną Janikowską