Relacja z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (dzień drugi – 7.08.2014)

Dzień drugi (Krogulcza – Wysoka – Zaława) rozpoczął się Mszą św., której przewodniczył ks. proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego Roman Adamczyk. W homilii ks. Roman mówił, że z hasłem tegorocznej pielgrzymki „Nie wstydzę się Ewangelii” musi ściśle być związane hasło „Żyć Ewangelią” (było to zawołanie biskupie śp. bp. Stefana Siczka),  ponieważ najważniejszym i najskuteczniejszym świadectwem Ewangelii jest zgodne z nią życie. Konferencję w naszej grupie na temat pierwszego prawa życia duchowego („Bóg mnie kocha i ma dla mojego życia wspaniały plan”) wygłosił ks. proboszcz Andrzej Jędrzejewski. Bardzo dużo intencji zanosiliśmy dziś w modlitwie różańcowej – duża część z nich została nam powierzona przez pielgrzymów duchowych. Dużo radości, śpiewu, modlitwy i skupienia.