Relacja z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (dzień piąty – 10.08.2014)

(Radoszyce – Kolonia Czerwona Wola – Świdno). Tematem dnia była wiara i nawrócenie. Mszy św. przewodniczył ks. Sebastian Osiński z Glinic. W kazaniu przywołał historię Titanica – człowiek uwierzył, ze jest niezatapialny, nawet bez Boga. Także Piotr zaczął tonąć, gdy zabrakło zawierzenia Bogu. We wprowadzeniu do Godzinek rozważaliśmy kolejny dogmat maryjny – niepokalane poczęcie. Konferencję o konieczności osobistego przyjęcia Chrystusa jako Pana i Zbawiciela wygłosił dk. Karol Kostecki. Popołudnie to tradycyjnie czas przede wszystkim modlitwy: różaniec z bardzo wieloma intencjami, koronka do Bożego miłosierdzia, śpiew. Dziś niedziela, więc wyjątkowo dużo gości przyjechało, by odwiedzić swoich bliskich i choć krótki czas być na pielgrzymce. Na nocleg dotarliśmy dziś dość późno, więc zamiast pogodnego wieczoru kilka piosenek, Apel z krótką modlitwą wieczorną i zasłużony odpoczynek.